Yalova ve Karabük’te Yapılacak Organize Sanayi Bölgelerinde 20 Bin Kişiye İstihdam!

0
718
Yalova ve Karabük’te Yapılacak Organize Sanayi Bölgelerinde 20 Bin Kişiye İstihdam!
Yalova ve Karabük’te Yapılacak Organize Sanayi Bölgelerinde 20 Bin Kişiye İstihdam!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Yalova ve Karabük’te kurulan organize sanayi bölgelerinin 20 bine yakın kişiye iş fırsatı oluşturulacağını söyledi. Organize Sanayi Bölgelerinin istihdam seferberliği destekleyerek, teknolojik ve güncel sağlıklı ortamlarda çalışma fırsatı sunacak. Bu sayede şehirlerde düzenli kentleşme ve sanayileşmenin dengeli dağılımını anlattı.

4,6 MİLYON METREKARELİK ALANA YALOVA OSB

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Yalova’da bulunan Laledere ve Gacık mevkilerinde 4 milyon 692 bin 300 metrekarelik alana YalovaİMES Makina İhtisas OSB’yi kurduklarını belirtti. Özlü, “Tüzel kişilik kazanan Yalova İMES Makina İhtisas OSB’nin kurucularının yüzde 18 katılım payı ve 3 üye ile Yalova İl Özel İdaresi, yüzde 6 katılım payıyla ve 1 üye ile Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, yüzde 76 katılım payı ve 11 üye ile Yalova İMES Sanayici ve İş Adamları Derneği kuruldu.” dedi.

YALOVA OSB’DE 15 BİN KİŞİYE İŞ OLANAĞI

Özlü, imalatta devamlılığın oluşturulması, cari açığın ve işsiz sayısının düşürülmesiyle iş oranının yükseltilmesi hedeflediklerini söyleyerek, “Yalova İMES Makina İhtisas OSB’nin tam güçle çalışmaya geçtiğinde, yaklaşık 15 bin kişiye ekmek kapısı sağlayacak.” ifadesini kullandı.

KARABÜK’E 3,4 MİLYON METREKARELİK ALANA OSB

Özlü, Karabük’ün Eskipazar’ında 3 milyon 440 bin metrekarelik arazide Karabük-Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas OSB’yi oluşturduklarını, bölgenin kurucularının, yüzde 51 katılım payı ve 8 üye ile Karabük İl Özel İdaresinin, yüzde 49 katılım payı ve 7 üye ile Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurulduğunu bildirdi.

KARABÜK OSB’DE 5 BİN KİŞİYE İŞ OLANAĞI

Bakan Özlü, “Karabük-Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas OSB ile aynı sektörde etkinlik gösteren işletmeler bir araya gelecek ve bölgeye yatırım yapacak demir çelik imalatçılarının rekabet gücü artacak. Organize sanayi bölgesinin tam güç çalıştığında 5 bin kişiye iş fırsatı oluşturulacak.” dedi. sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.