Jebel Ali’ye Yatırımcı İlgisi

0
3600
Jebel Ali’ye Yatırımcı İlgisi
Jebel Ali’ye Yatırımcı İlgisi

Dubai’deki Jebel Ali Serbest Bölgesi’nin en aktif partnerlerinden ve tek Türkiye temsilcisi Orient World, ‘’En Başarılı Temsilci ‘’ seçilerek Multaqa ödülüne layık görüldü. Ödülü, Orient World adına şirketin CEO’su İdris Demirhan aldı.

Dünyanın en önemli serbest bölgelerinden biri kabul edilen Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) Jebel Ali Serbest Bölgesi (JAFZA) sunduğu cazip olanaklarla yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor. DP World şirketi olan Jebel Ali Serbest Bölgesi, 2016’da 470 şirketin ilgisini Dubai’ye çekerken, beş yıl içinde her yıl ortalama yüzde 7 büyüme gerçekleştirdi.

Dubai’deki Jebel Ali Serbest Bölgesi’nde, “Daha İyi Bir İş Birliği Oluşturma” mottosuyla düzenlenen Multaqa Jafza 2017 toplantısında, dünya genelinde JAFZA ürün ve hizmetlerini tanıtmak için çalışan iş ortakları bir araya geldi.

“En Başarılı Temsilci” Ödülü Türkiye’den Orient World’e

JAFZA’nın en aktif partnerlerinden ve tek Türkiye temsilcisi Orient World, ‘’En Başarılı Temsilci ‘’ seçilerek Multaqa ödülüne layık görüldü. Ödülü, Orient World adına şirketin CEO’su İdris Demirhan aldı.

Toplantıda konuşan DP World Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Sultan Ahmed bin Sulayem, JAFZA’nın, BAE’de bölgesel faaliyet merkezleri kurmak isteyen işletmeleri çekmek için ortaklarıyla birlikte çalıştığını belirterek, “Bir işletmenin uluslararası standartlarda uygun ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlayan Jebel Ali Serbest Bölgesi geçen yıl 470 yeni şirketin ilgisini çekti. JAFZA, global ekonominin karşılaştığı zorluklara rağmen son beş yılda, yıllık ortalama yüzde 7’lik bir büyüme gerçekleştirdi. “dedi.

JAFZA’da 2016’da Kurulan Şirketlerin Bölgelere Göre Dağılımı

Geçtiğimiz yıl JAFZA’da kurulan 470 şirketin yüzde 58’i Ortadoğu’dan geldi. Bunu yüzde 21 ile Asya-Pasifik bölgesi, yüzde 16 ile Avrupa, yüzde 3 ile Amerika ve yüzde 2 ile Afrika izledi.

JAFZA, etkin bir çalışma ortamı sağlayarak şirketlerin operasyonlarına odaklanmalarını, mali getirilerini artırmalarını ve ticari hedeflerine ulaşmalarını sağlıyor.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.