ABD Başkanı Trump’tan Theresa May’e Destek

0
409
ABD Başkanı Trump'tan Theresa May'e Destek
ABD Başkanı Trump'tan Theresa May'e Destek

ABD Başkanı Donald Trump’ın, erken genel seçim zamanında sandık başarısızlığından sonra bilhassa İngiliz medyası tarafından hedef tahtasına oturtulan İngiltere Başbakanı Theresa May ile yaptığı telefon görüşmesi ile “seçim sonuçlarıyla ilgili samimi desteğini” ifade ettiği bildirildi.

Washington’ da bulunan Beyaz Saray, Trump-May görüşmesine dair yazılı bir beyanda bulundu.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

BEYAZ SARAY’IN AÇIKLAMASI

“Başkan Donald Trump, seçimlerle alakalı içten desteğini belirtmek adına Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May ile telefonda görüşen Başkan, ABD ile Birleşik Krallık arasındaki özel ilişkilere olan sadakatini vurguladı ve ilerleyen senelerde Başbakan ile çalışmayı istediğini belirtti.”

Birleşik Krallık’ta önceki gün yapılan genel seçimden gelen net sonuçlara göre, parlamentoda Muhafazakar Parti 318, İşçi Partisi 262, İskoç Ulusal Partisi (SNP) 35, Liberal Demokrat Parti 12, Kuzey İrlanda Demokratik Birlik Partisi (DUP) 10 ve diğer partiler ise 13 sandalye aldı.

Yaklaşık olarak 47 milyon kayıtlı seçmenin olduğu memlkette seçmenlerin yüzde 69’u sandık başına gitti. Seçim neticesinde, hiçbir parti tek başına hükümet kuracak çoğunluğa erişemedi. En fazla oyu alan parti Theresa May liderliğindeki Muhafazakar Parti oldu.
İngiliz basını, erken genel seçim sürecinde büyük destek verdiği Başbakan May’i sandık başarısızlığının ardından hedef tahtasına yerleştirmişti.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.