ABD’li İslamofobik Avukat Katar’ı Denetleyecek

0
396
ABD'li İslamofobik Avukat Katar'ı Denetleyecek
ABD'li İslamofobik Avukat Katar'ı Denetleyecek

Katar, terörle mücadele çabalarını denetlemesi adına ABD’nin eski Adalet Bakanı Ashcroft’un hukuk firması ile anlaştı. George W. Bush döneminde evangelik olması ve İslamofobik sözleri ile sivrilen  Ashcroft’ın hukuk firması tarafından 2,5 milyon dolar karşılığında denetlenecek. 

İSLAMOFOBİK ABD’Lİ AVUKAT DENETLEYECEK

Katar, bazı Arap ülkelerinin “terörü destekleme” iftirasına karşı, terörle mücadele çabalarını denetlemesi için ABD’nin eski Adalet Bakanı John Ashcroft’un hukuk firmasıyla anlaştı.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Mısır’ın başta geldiği bir grup Körfez ülkesi ile ABD Başkanı Donald Trump’ın “teröre destek vermekle” iftira attığı Katar, bu iddiaların yersiz olduğunu ortaya koymak için çalışma başlattı. Bu amaçla George W. Bush döneminde 2001 ile 2005 yılları arasında ABD Adalet Bakanlığı görevini yürüten İslamofobik John Ashcroft’un hukuk firması ile anlaşmaya vardı. Firmadan Adalet Bakanlığına yapılan beyana göre Katar, 90 günlük çalışma için 2,5 milyon dolar ödeyecek.

Hukuk firması, Katar’ın, kara para aklama ve terörün finanse edilmesinin engellenmesi konularındaki eylemlerini denetleyerek raporlayacak. Geliştirilmesi gerkli noktalarda Katar’a tavsiyelerde de bulunacak olan firmanın, aynı anda basınve ABD siyasi kurumlarında lobi çalışmalarında bulunması da ön görülüyor.

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.