FETÖ’cülerin Yargıdaki Uzantıları Deşifre Ediliyor

0
527
FETÖ'cülerin Yargıdaki Uzantıları Deşifre Ediliyor
FETÖ'cülerin Yargıdaki Uzantıları Deşifre Ediliyor

Eski HSYK üyesi Ömer Köroğlu’ya ilişkin kaleme alınan iddianamede, FETÖ’cü hainlerin yargıdaki koluna dair dikkat çeken ByLock mesajları yer aldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Tamöz tarafından eski HSYK üyesi Ömer Köroğlu’ dair silahlı terör örgütüne destek sunduğu sözüyle 15 seneye değin hapis cezası alması talebiyle kaleme alınan iddianamenin detaylarının açıklanması sürdürülüyor.

KARARLARINI KENDİLERİNE GELEN EMİRLE VEREN SÖZDE HAKİMLER

İddianamede, yargı üyesi olmayan kişilere bile, oybirliği şart olan bir dinleme meselesiyle alakalı olarak, hâkimlere ByLock araclılığıyla emri verdiği düşünülüyor.

Gazete Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın yapmış olduğu habere göre iddianamede, örgütün Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kayseri ve Sivas’ta yaşayan yargı üyelerinden mesul sözde sivil imamlarından İrfan Ö.’nün 15 Aralık 2015’te o dönem Sivas hâkimi olan Ramazan Akyıldız’a yolladığı iletide şu yönergeler sunulmuş: “Böyle bir zamanda görev dostlarımız bu türden bir hukuk dışılığa (dinleme kararlarına) onay vermesin. Karşıt konumda bulununca zaten herkes aynı yönde oy vermediğinde karar çıkmaz, reddedilmiş olur. Fakat beyler, bu yönde bir neticenin yansımalarını kaldıramayacaklarsa, o vakit tekrardan üzerinde düşünelim.” sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.