Flaş İddia! Listeleri İsrail ve Mısır Hazırladı

0
464
Flaş İddia! Listeleri İsrail ve Mısır Hazırladı
Flaş İddia! Listeleri İsrail ve Mısır Hazırladı

Katar’ı abluka altına alan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Mısır birçok kişi ve vakfı terör listesine aldığını açıkladı.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır’ın başta geldiği memleketler savaşa kapı aralamak adına bir adım daha attılar. Amerika Birleşik Devletleri’ ni arkasına alan mahşerin körfez üçlüsü, Yusuf el-Karadavi’nin de aralarında bulunduğu elli dokuz kişiyi terör listesine ekledi. İsrailli istihbaratçıların hazırladığı buliste Mısır istihbaratına sunuldu. Donald Trump, Kral Selman ve Darbeci Sisi listeye son halini verdi.

BİRÇOK VAKIF ve KİŞİ LİSTEDE

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır’ın yayınladığı müşterek beyanda, Katar tarafından desteklenen elli dokuz kişi ile 12 hayır kuruluşunun, vakfın “terörle ilişkili” olduğu iddia edilerek “terör listesine” aldıklarını açıkladılar.
Suudi Arabistan Resmi Haber Ajansında (SPA) da listede listeye yer verildi. Listede Başkanı Yusuf el-Karadavi başta olmak üzere karşıt kişiliği ile tanınan siyasetçi, alim, akademisyenler yer almakta.

LİSTEYİ MISIR ve İSRAİL HAZIRLADI

Dünyaca ünlü alim Yusuf El Karadavi’nin de olduğu listeyi büyük oranda Mısır İstihbaratı’nın hazırladığı, isimlerin Mısır’a da İsrail istihbarat örgütünce iletildiği belirtildi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.