HDP’lilerin İşleri Güçleri Yalan!

0
507
HDP’lilerin İşleri Güçleri Yalan!
HDP’lilerin İşleri Güçleri Yalan!

Pervin Buldan’ın, hakkına başlatılan dava sebebiyle ifade alınması için “gözaltına alındığı” yönündeki yalanlarının gerçeği yansıtmadığı güvenlik kameralarıyla kanıtlandı.

TBMM Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan’ın, hakkındaki dava kapsamında ifade alınması nedeniyle “gözaltına alındığı” yönündeki yalanlarının gerçeği yansıtmadığı güvenlik kameralarıyla kanıtlandı.

HDP’LİLERİN İŞLERİ ‘GERÇEKLERİ MANİPÜLE ETMEK’

Pervin Buldan’ın, şahısı için “silahlı alçak terör örgütüne üye olmak” suçundan Ağrı 1. Ağır Ceza Mahkemesince gerçekleştirilen dava kapsamında Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) kapsamında ifade verdiği adliye yerinde, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer bulduğu şekilde gözaltına alınarak zorla getirilmediği adliye binasındaki güvenlik kameralarınca kaydedildi.Kamera kayıtlarında Pervin Buldan’ın Diyarbakır Adliyesine polis otosuyla değil kendi arabasıyla geldiği görülüyor. Buldan’ın aynı zamanda adliyede relax tavırlar sergilediği ve cep telefonla konuştuğu kamera kayıtlarına yansıdı

AYRICA PERVİN BULDAN’IN İDDİA ETTİĞİ GİBİ HAKKINDA GÖZALTI KARARIDA YOK

Bu arada, emniyet kaynaklarından gelen bilgilere göre, Pervin Buldan’ın gözaltı işlemi için emniyete zorla götürülmediği, herhangi bir sağlık kontrolünden geçirilmediği belirlendi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.