Kaynak Holding Terörün Kaynağı!

0
411
Kaynak Holding Terörün Kaynağı!
Kaynak Holding Terörün Kaynağı!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) dâhilin çalışmalar yürütmek üzere kurulduğu iddiasıyla Kaynak Holding’e dair sürdürülen soruşturma dâhilinde holdingin eski idareci ve ortaklarına karşılık tatbik edilen harekâtta gözaltında bulundurulan 40 şüpheliden 39’unun tutuklanmak üzere sevk sebebinin bilgisine ulaşıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından sürdürülen soruşturma dâhilinde, Kaynak Holding’e bağlı bulunan 19 şirket, 1 vakıf ve 1 derneğin geçmiş idarecileri ve iştirakçilerinin de içlerinde yer aldığı şüphelilere karşı düzenlenen harekatta gözaltına alınan 40 şüpheliden 39’unun tutuklama kararıyla nöbetçi sulh ceza hâkimliğine gönderilmesinin gerekçesi tespit edildi.

SAVCILIĞIN İFADELERİ

“Kaynak Holding, örgütün harici ve dâhili işlemlerinin ekonomik uygulamalarını karşılamak amacıyla tesis edilmiş bir şirketler grubudur. Örgüt idarecileri iktisadi ihtiyaçları buradan karşılamış, el altında bulundurmak suretiyle istedikleri vakit keyfi olarak istifade etmişlerdir. Bilhassa tedrisat, matbuat ve bilişim alanlarında bu faaliyetleri yürütmektedirler.”

Holding ve ilgili firmaların FETÖ/PDY silahlı terör grubunun amaç ve hedeflerine uygun olarak işlemde bulunduklarının altı çizildiği gerekçede, “Fetullah Gülen’in müminlerin puldar olmalarını sağlamayı şart olarak değerlendirdiği, fakat ferdi zenginleşme yerine yüksek sermayeli ve birçok ortağı bulunan şirketlerin kuruluşunu uygun gördüğü” şeklindeki ifadelere yer verildi. sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.