Kılıçdaroğlu’ndan AİHM’e Karşı Şok İfadeler

0
440
Kılıçdaroğlu'ndan AİHM'e Karşı Şok İfadeler
Kılıçdaroğlu'ndan AİHM'e Karşı Şok İfadeler

Olağanüstü Hal (OHAL) sonrası çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile mesleklerinden ihraç edilen akademisyenler adına Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) itiraz başvurusunda bulunulmuştu. AİHM ise konu ile alakalı; “OHAL İnceleme Komisyonu’na başvurun” cevabını vermişti. Bugün partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu bu kararın ardından şunları belirtti:

“Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi karar vermiş. Komisyondan geçtikten sonra dilekçeler bize iletilecek deniyor. Siz hangi komisyondan söz ediyorsunuz. 5 ay bekledik oraya üye atansın diye. Geciken adalet adalet değildir, onlara söylüyorum. AİHM bu konuma düşmemeli, bu konuma düşerse o kurum da saygınlığını kaybeder. Hangi komisyon. Komisyonun kuruluş amacı o dilekçeler senin önüne erken gelmesin diye. 12 Eylül darbe döneminde ne yaşanıyorsa, bugün fazlası yaşanıyor.” diyerek devam etti.

KILIÇDAROĞLU AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE SESLENDİ

“Hak arayan iki genç arkadaşımız açlık grevi yapıyorlar. İnsan hakları heykelinin önünde işini geri istemekte. Oturuyor orada, buna bile tahammül edemiyorlar. Neden? Diktatörler sebebiyle. Sonra alıp hapse attılar. AİHM’e seslenmek istiyorum; Sizde de vicdan var mı acaba? O insanlar öldükten sonra mı karar vereceksiniz?” gibi skandal yaratacak ifadelerde bulundu.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.