Kümesten Havan Mermisi Çıktı

0
445
Kümesten Havan Mermisi Çıktı
Kümesten Havan Mermisi Çıktı

KÜMESTE HAVAN MERMİSİ

Dün saat 17.30 sularında, Vehbibey Mahallesi, 13 Nisan Caddesi Aralığı Sokak’taki, yapılan tadilat çalışmaları devam eden kiralık bir evin kümesi olarak kullanılan kısmı sökülürken, daha önceden çatıya konulduğu tahmin edilen, 60 milimetrelik bir havan mermisinin düşmesi ile durum anında polise bildirildi.

Hızlıca olay yerine gelen polis mensupları, çevre güvenliğini sağlayarak, yaptıkları incelemede havan mermisinin patlamamış olduğunu saptadı. Olay yerine bomba imha uzmanı ve özel eğitimli bomba arama köpeğinin gelmesini talep edildi. Evde başka patlayıcı maddenin bulunup bulunmadığının tespiti adına “Mandy” isimli özel eğitimli köpekle de arama yapıldı. Herhangi başka bir patlayıcıya denk gelinmedi. Çatıdan düşen havan mermisi ise imha edilmek üzere polis mensupları tarafından el konulup, götürüldü.

Havan mermisinin bulunduğu evin kiracısı D.S., “Evin bizden önceki kiracısını arayıp, durumu izah ettim. Eşinin antikacı olduğunu, havan mermisini onun kümese koymuş olabileceğini bildirdi. fakat beni asıl üzen şey, polis ekipleri geldiğinde mahalledeki bir küp dolusu altın sikke bulduğumuz yönündeki dedikodular oldu. Nihatet, polis mensuplarımız sayesinde olay kısa sürede çözüldü” diye belirtti.

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.