Reis-i Cumhur Erdoğan’ın Talimatı İle Katar’a Gıda Yardımı

0
627
Reis-i Cumhur Erdoğan'ın Talimatı İle Katar'a Gıda Yardımı
Reis-i Cumhur Erdoğan'ın Talimatı İle Katar'a Gıda Yardımı

Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri aracılığıyla teröre destek verdiği bahanesi ile kuşatma altına alınan Katar’ın gıda gereksinimi için Türkiye seferber oldu.

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın vermiş olduğu talimat ile başlayan Katar’a gıda yardımı 5 günde bin tona ulaştı. Gıda teslimatını ekonomi Bakanlığı’na bağlı birimler özel sektör ile iletişime geçerek organize ediyor. Günlük sütün dahi eklenip Türk Hava Yolları uçaklarınca her gün Katar’a 3 sefer düzenliyor

İZMİR’DEN DOHA’YA

Diplomatik Krizin başladığı günden bu zamana Türk Hava Yolları’ nın kargo uçaklarıyla on beş seferde İzmir’ den bin ton gıda ve içecek Doha’ ya gönderilmek suretiyle paketlendi.
Suudi Arabistan ve Körfez memleketlerinin kuşatması altındaki Katar’ ın gıda gereksiniminin karşılanması hedefiyle Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan’ ın verdiği talimat ile Ekonomi Bakanlığı harekete geçti.

5 GÜNDE 15 UÇAK HAVALANDI

Ekonomi Bakanlığı’ nın organizasyonu ile başlayan sevkiyat dahlinde, İzmir’ den beş günde 15 kargo uçağı ile Katar’a gıda gönderilip sahiplerine ulaştırıldı. Türk Hava Yollar’ nın A330 kargo uçakları, her gün üç kez Doha’ ya gıda ürünleri götürmek üzere İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ ndan havalanıyor.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.