Suudların Türk Malına Boykot Çağrısı Destek Görmüyor

0
363
Suudların Türk Malına Boykot Çağrısı Destek Görmüyor
Suudların Türk Malına Boykot Çağrısı Destek Görmüyor

Öncelikle Suudi Arabistan ile ortaya çıkan, daha sonraları diğer Arap devletleri ve Katar arasında yayılan Katar’a yönelik ambargo kararları, Katar’ın yanında bulunduğunu ilan eden Türkiye’ye karşı çeşitli Körfez ülkeleri arasında boykot talebine sebep oldu. İnternette ve çeşitli yayın organlarında duyurulan Türkiye menşeili ürünlerin boykot edilmesine yönelik kampanya, Türk vatandaşların tepkisini çekerken, sosyal medyadaki paylaşımlar vasıtasıyla Arap dünyasında herkesin bu hususta hemfikir olmadığı gözlemlendi.

BOYKOT ÇAĞRISI HALK NEZDİNDE KARŞILIK BULMADI

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır’ın Katar ile diplomatik bağlarını iptal etmesini sonrasında vuku bulan siyasal sorunlar devam ediyor.

Katar’la aralarındaki siyasi sorunlar, ilişkilerin sonlandırıldığını bildiren devletlerin sayısının günden güne artışıyla büyüyor.

TBMM’de Katar’a asker sevkiyatının onaylanması sonrasında Suudiler’e arka çıkan diğer Arap devletleri, Türkiye’yi Katar’ı desteklemekle suçlayarak boykot kararı aldılar.

İnternet üzerinden ve diğer yayın organlarından Türk ürünlerini satın almama çağrısı yapılıyor olsa da, halkın bu karara itibar etmemesi gelişmesi yaşanıyor.

Birçok internet sayfasında, boykot kampanyasına dair yapılan çağrılara reaksiyon gösteriliyor. Türkiye’deki internette görülen ise sosyal medya kullanıcılarının boykot kampayasına karşı açıklamalar yayınladıkları yönünde oldu. sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.