Zeytinlik Değişikliği Tasarıdan Çıkartıldı

0
523
Zeytinlik Değişikliği Tasarıdan Çıkartıldı
Zeytinlik Değişikliği Tasarıdan Çıkartıldı

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, zeytinlik alanlarıyla alakalı maddeyi, Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı’ndan çıkardı.

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız liderliğinde bir araya gelen komisyon, Meclis Genel Kurulunun, TBMM İçtüzüğü’nün 88. maddesi gereğince geri gönderdiği taslağın 2. maddesini ele aldı.

Altunyaldız, taslağın ilk durumunda zeytinlik alanları ile alakalı yer alan kimi konuların oy çokluğu ile tasarıdan çıkarıldığını, 4. maddesinin ise kimi düzenlemelerle onaylandığını belirtti.

DEMOKRATİK BİR ŞEKİLDE GÖRÜŞÜLDÜ

Altunyaldız, taslağın TBMM Başkanlığına iletildiği tarihten bu yana dek çoğulcu, demokratik izan içerisinde bütün herkesle görüşmeler yaptıklarını, görüş aldıklarını ifade etti.

Tasarının 2. maddenin komisyona çekilme evresi ve devamında da komisyonun tüm üyeleriyle, AK Parti Grup Başkanvekilleri ve diğer gruplarla iletişimlerine devam ettiklerini, alakalı bakanlarla görüşmeler yaptıklarını anımsatan Altunyaldız, şunları belirtti:

“Tüm kesimlerle olan görüşmeler neticesinde, başından itibaren de çoğulcu ve demokratik izan içerisinde yürüttüğümüz tasarının 2. maddesini, anladık, gördük, belirledik ki bu tasarıdan çıkartılması düşüncesi hakim. Biraz evvel sayın bakanımız ve gruplarımızın sözcüleri, komisyon üyeleriyle gerçekleştirdiğmiz toplantıda, genel eğilime uygun olarak zeytinlik değişikliği ile alakalı 2. maddenin çekilmesiyle ilgili gruplar arasında uzlaşı sağladık.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.