2017 Gelin makyajı önerileri

0
772

2017 Gelin makyajı önerileri

Makyörümüz Uğur Erdem Yıldız, 2017 gelin makyajı için önerilerde bulundu. DamLa Karakuş | 14-06-2017 12:56:11 GüzellikYaz demek düğün demek. Düğün sezonunu açmış bulunduğumuza göre, gelin kızlarımıza bizim de yardımımız dokunsun istedik. İşte bu yüzden 2017 gelinleri nasıl makyaj yapmalı bilirkişisinden öğrendik.

Her yıl oldugu gibi dugun sezonu acildi ve gelin olma planlari yapan kadınlar hazirliklara basladi. Nasıl sac ve makyaj yaptırmalıyım sorusu, en az gelinlik seçmek kadar düşündürüyor gelin adaylarini. İşte bu yüzden makyör Uğur Erdem Yıldız bizimle önerilerini paylaştı.

Doğallık ön planda

Gelin makyajlarında dogallık, sadelik cok onemli. Özellikle göz makyajında daha ucuk renkler ve dudaklar parlak görünümüyle dogallıga ışıltı katıyor.
Goz ve yüz tipine uygun yapılacak makyajlar tabii ki önemli ve bunu yapacak kişinin isi biliyor olması da. Makyöz veya makyörünüzün yüz ve göz şekillerini biliyor olması gerekiyor. Çünkü göz rengi ve yapısına uygun olan makyajlar güzelligin yanı sıra karakteri de ortaya çıkarır.

Klasik eyelineri mutlaka kullanın

Klasik bir eyeliner göz yapısını vurgulayabilir. Özellikle gözleri küçük olanlar kuyruklu bir eyeliner çekmeyi tercih etmelidir.

Fresh ve ışıltılı bir ten

Kır düğünü yapacak olan gelinlere tavsiyem, olabildigince fresh bir ten ve göz makyaji yaptırmalari. Kullanılan fondöten ve bu tarz diğer ürünlerin cildinizden yarım ton açık olmasina dikkat edin. Çünkü saat ilerledikce fondöteniniz koyulaşmaya baslayacaktır.

Ayrıca dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de, kesinlikle fazla pudra kullanmamaniz gerekiyor. Çunku her kullanimda makyajınız biraz daha kalınlaşır ve dogallığını yitirir. Kullanılacak pudranın da transparan olanlardan olmasını tavsiye ederim.

Bronz makyaj ile yüz kontürleme

Yine vazgeçilmez olan uygulamalardan biri de bronz makyaj. Yani bronz makyaj tercihi ile yüz hatlarınızı gizleybilir veya ortaya cikarip vurgulayabiliriz. Böylece elmacik kemiklerinizi de ortaya çıkararak karakteristik bir yüz görünümü kazanabilirsiniz.

Parlak dudaklar

2017 ile mat dudak populerligi de geride kaldı. Bunun yerini daha ışıltılı ve parlak dudaklar aldı. Bu sayede daha canlı, fresh ve enerjik görüneceğinize emin olabilirsiniz.

Güzellik dolu günler diliyorum. Haftaya size ruj sürmenin püf noktalarından,dudak büyütme ve küçültme hilelerinden bahsedeceğim.

Uğur Erdem Yıldız

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.