Bu Besinleri Çocuklarınıza Mutlaka Yedirmeniz Gerekiyor!

0
549
Bu Besinleri Çocuklarınıza Mutlaka Yedirmeniz Gerekiyor!
Bu Besinleri Çocuklarınıza Mutlaka Yedirmeniz Gerekiyor!

Çocuklarımız daha hassas bünyeye sahip olmaları ve bağışıklık sistemlerinin henüz yeni oluşması sebebiyle dışardan gelen birçok mikroba açık olmaktadırlar. Özellikle bahar aylarında oldukça virüslü bir ortam olduğu için çocukların bu mikroplardan hastalık kapmamaları imkansız gibi görünüyor. 

Bahar aylarında sıklıkla karşılaştığımız hastalıklardan olan öksürük, bronşit astım gibi kronik rahatsızlıklar da bu dönemde daha fazla nüksetmektedirler.
Çoğunlukla alerjik durumlarla karşımıza çıkan bu hastalıklar ilk belirtilerini nezleyle aynı olan yüzde kızarma ve öksürme gibi belirtilerle göstermektedir.

Bu dönemde polenlerinde çıkmasıyla birlikte en çok görülen rahatsızlık da göz nezlesi olmaktadır. Göz nezlesinin ileri düzeyde nüksetmesi olumsuz bir durum olmakla birlikte ilk belirtiler gözlendiğinde doktor kontrolünün mutlaka yapılması gerekmektedir.

Uzmanlar içeriğinde probiyotik barındıran yoğurt gibi besinlerin fazla tüketimi bu hastalıkların önüne geçerek güçlü bağışıklık sistemi için yarar sağlamaktadır. Bunun yanı sıra probiyotiklerin de C vitamini takviyesiyle alınmaları vücudumuza daha büyük bir yarar sağlamakla kalmayıp hastalık sebebiyle kaybettiğimiz vitaminlerin geri alınması işleminde de çok büyük rol oynarlar.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.