Vibratör Kullanmnın Zararı Var mı?

0
1145
Vibratör kullanmak zararlı mı

Vibratörle orgazm olmanın sağlığa zararı var mı?

Vibratörle orgazm olan veya vibratör alıp cinsel hayatını renklendirmek isteyen kadınları huzursuz eden başlıca soru,vibratör ile yapılan seksin fiziksel ve psikolojik zararlarının olup –olmadığıdır.

Evli/bekar fark etmeksizin,kadınların cinsel hayatlarında giderek daha fazla yer alan vibratör,çiftlerin de başlıca fantezi oyuncağı haline gelmiş durumda…Ülkemizde belirli bir sosyo-ekonomik seviyede olan kadınların önemli kısmı vibratör kullanarak orgazm yaşamaktalar.

İlişki koçluğu yaptığım kadınlardan yola çıkarak ,ülkemizde vibratör kullanan kadınların %15-20 arasında olduğunu söyleyebilirim.

Bu yazımda ; ’’ vibratör ile seks yapmanın zararı var mı?’’ ,’’ vibratör cinsel hayatı öldürür mü?’’, ‘’vibratör kullanan çiftlerin seks yaşamı olumsuz etkilenir mi?’’ , sorularına bilimsel yanıtlar vereceğim.

Soru 1: Vibratör (veya dildo) ile sevişmenin bedensel zararı var mı?

Yapılan bilimsel araştırmalar,sürekli vibratörle tatmin olmanın klitorisin duyarsızlaşmasına neden olabileceğini göstermekte.Ancak panik yapmanızı gerektirecek bir durumda yok.Çünkü,çok uzun yıllar sadece ve sadece vibratör ile tatmin olan kadınlar için bu durum geçerli ve her kadında aynı etkiyi yapmayabiliyor.

Bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için yapabilecekleriniz;Sürekli vajinal orgazm yaşatan vibratör ile sevişirken klitoris uyarılmasını ihmal etmeyin.Kendi kendinize veya partneriniz yardımıyla (kocanız veya sevgiliniz) klitorisi uyarın.Bazı mastürbasyonlarınızda vibratörü sadece klitoral orgazm için kullanın(sürtünme yoluyla orgazm olmayı deneyin).

Diğer bir vibratör kullanım sorunu ise,gereğinden büyük vibratör tercihidir…Özellikle mega boylarda tercih edilen vibratörler,kadınların büyük penisle seks hevesini tatmin etse de, nadiren vajinal hasarlara ve ağrılı sekse neden olabilmekteler.Porno filmlerde gördüğünüz boyutlardaki penislerle sürekli seks yapmak göründüğü kadar zevkli olmayabilir.

Peki İdeal vibratör boyutu ne olmalı? Bu sorunun cevabı size ve zevkinize kalmış bir şey…Ama illa bir ölçü vermemi istiyorsanız, Türk kadını için uygun vibratör boyutunun 14-18 cm arası olduğunu gözlemlerime dayanarak söyleyebilirim.

Soru 2: Vibratör ile seks evliliğime/ ilişkime zarar verir mi?

Bu soruyu ,vibratör kullanan bekar kadınlar ve evli çiftler için ayrı-ayrı cevaplayacağım;

Bekar bir kadın için vibratör kullanımı ne zaman sorun olur?

Orgazm olmak için sürekli vibratörü tercih etmek,cinsel tatmini bir erkekle yaşamaktan kaçınıp vibratöre sığınmak, uzun dönemde bazı ilişki ve iletişim sorunlarına neden olabilir.Bunun haricinde vibratör kullanmanın bir zararı yoktur…Hatta,sağlıklı bir cinsel yaşam için ölçülü ve dengeli kullanılması önerilir.

Evli çiftlerin veya sevgililerin sürekli vibratörle seks yapması sakıncalı mı?

Tek cümlede cevap vereyim; Hayır değil! Ama şu konulara dikkat etmekte fayda var;

*Her cinsel ilişkinizde kendinizi vibratör kullanmaya şartlamayın.

*Erkeğin , vibratörün boyu ve kalınlığı nedeniyle yetersizlik hissetmesine izin vermeyin.

*Vibratör dahil tüm seks oyuncaklarının ilişkinizi tüketmesine izin vermeyin.

Bu hususlara dikkat edildiği takdirde çiftler gönül rahatlığı ile vibratör kullanabilir.Seks oyuncağı kullanmanın, çiftlerin cinsel hayatlarını olumlu etkilediği bilimsel verilerle kanıtlanmıştır.

Diğer yaygın bir sorunda eşinden veya sevgilisinden gizli vibratör kullanmaktır.Kadını gizli-saklı vibratör kullanmaya iten nedenlerin başlıcaları;erkeğin erken boşalması,iktidarsızlık,ilişkide orgazm olamama,seksin itici gelmesidir.İdeal olan;eş ile yaşanan sorunların birlikte aşılması ve gizli- saklı seks oyuncağı kullanılmamasıdır.

Tavsiye;Kadınların çalıştırdığı,sitemizin alt kuruluşu olan Nokta Shop‘ta kaliteli,sağlıklı ve ekonomik vibratör çeşitleri bulunmakta.Huzur ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.