Et İle Aynı Değere Sahip Olan Besin Kaynakları!

0
686
Et İle Aynı Değere Sahip Olan Besin Kaynakları!
Et İle Aynı Değere Sahip Olan Besin Kaynakları!

Vücudumuzda hücre yenilenmesinin büyük ölçüde ilerlemesini sağlayan proteinler hasar görmüş hücreleri oldukça hızlı yenileyebilmektedirler. Vücudumuza yeterli miktarda protein alımı bu yüzden büyük önem taşımaktadır.

YULAF

İçeriğinde barındırdığı karbonhidratlar bakımından zengin olmasının yanı sıra zayıflamak isteyenler için de oldukça doyurucu ve lif kaynağı olan bir besin olmasıyla bilinir.

MERCİMEK

Sindirim sistemimizi ve bağışıklık sistemimizi büyük oranda güçlendiren mercimek baklagili tüm bunların yanında gözlerimiz için de büyük fayda sağlamaktadır.

BADEM

Badem içeriğinde barındırdığı bir çok yaralı mineral ve proteinşe beraber e vitaminiyle saçlarımıza, cildimize ve metabolizmamıza da oldukça yararlı bir kuruyemiş olarak bilinmektedir.

SÜT

Süt iyi bir protein kaynağı olmasının yanı sıra kalsiyum içermesi nedeniyle güçlü kemikler için birebirdir. Kolesterolü düşürür, kronik bronşit ve bağırsak kanserinin önlenmesine yardımcı olur.

YER FISTIĞI

İçeriğinde barındırdığı yüksek protein miktarına karşılık içeriğinde bir de zayıflamamıza ve fit kalmamıza yardımcı olacak yeterli lif miktarı bulunduran edner besinlerdendir. 

YUMURTA

Protein miktarı bakımından zengin bir besin olmasının yanı sıra içeriğinde kanser, kalp hastalıkları gibi kronik rahatsızlıklara yakalanmanızı büyük ölçüde engelleyen omega-3 barındırır.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.