Farkında Olmadan İşitme Kaybı Yaşıyor Olabilirsiniz!

0
662
Farkında Olmadan İşitme Kaybı Yaşıyor Olabilirsiniz!
Farkında Olmadan İşitme Kaybı Yaşıyor Olabilirsiniz!

Aşırı sese maruz kalan insanların işitme kaybı oranının daha fazla olduğunu belirten uzmanlar konuyla ilgili işi dolayısıyla veya herhangi bir sebeple yüksek sese fazlasıyla maruz kalan insanları bu hastalığa karşı dikkatli olmaları için uyardı.

Özellikle sinir ve sinir ucu sayısının azalmasından kaynaklı oluşan bu hastalık ileriki düzeylerinde zararlarını daha fazla belirtmeye başlayacaktır. Bunu önlemenin bir yolu da yüksek sese çok fazla maruz kalmamaya çalışmak olacaktır.

Her insan yüksek sese veya gürültüye farklı derecelerde duyarlılık göstermektedir. Özellikle yüksek sesli ortamlara alışkın insanlarda herhangi bir rahatsızlık duygusu oluşmayacağı gibi bu hastalığın belirtilerini de geç fark etme veya fark edememe gibi olumsuz taraflarıyla karşı karşıya kalacaklardır.

Uzmanlar çok gürültülü ortamlarda çalışan insanların mutlaka koruyucularını takarak çalışmalarını önermektedirler. Üstelik bunu yalnızca çalıştığı yerde yapmayıp herhangi bir gürültülü ortamda da aynı yöntemi uygulayarak bu durumun zararlı etkilerini en aza indirmeleri gerekmektedir. Özellikle kulaklıkla yüksek sesle müzik dinleyen insanlar dinledikleri müziğin sesini fazlasıyla açmadan fazla sesin kulaklarına zarar vermesinden korunabilirler.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.