Orucunuzu Bozmadan Ağız Kokusunu Önleme Yolları!

0
607
Orucunuzu Bozmadan Ağız Kokusunu Önleme Yolları!
Orucunuzu Bozmadan Ağız Kokusunu Önleme Yolları!

Ramazan ayında dişlerin fazlaca tükürük üretmesi ve dişler üzerinde biriken gıda artıklarının da kolayca temizlenmesi oldukça önem taşımaktadır. Dişlerde çürük oluşumunun ve ağız kokusunun önüne geçebilmek için sahur saatlerinde asitli, baharatlı, şekerli karbonhidrat ağırlıklı gıdalardan uzak durulmalı, protein ağırlıklı besinler, peynir ve fındık, ceviz gibi kuruyemişler yenilmelidir.

İftar ve sahurdan sonra diş temizliği yapmanız gerekmez bu ağzınıza suyun ve kimyasalların dolarak orucunuzun bozulmasını engelleyebilir. Diş temizliği yapılırken diş etleri ve dil temizliği yapmanız da büyük önem taşımaktadır. Burada biriken bakteri ve gıda artıklarını da bu şekilde yok etmiş olacaksınız. Ağız ve diş temizliği yapılırken dişler üzerinde herhangi bir gıda artığı kalmamasına dikkat edilmelidir. Eğer gargara ve diş temizleme yoluyla geçmiyorsa da diş ipi kullanabilirsiniz.

Yemek yedikten sonra yediğimiz yemeğin artıklarının dişler üzerinde birikmesinden ötürü ağız kokusuna sebebiyet verebiliyor. Bu ağız kokusunu engellemek için de sahurda yemek yedikten sonra gargara yapmanız ağız kokusunu tamamen gidermeye yetecektir.

Ramazan ayında dişçiye giderek diş tedavisi yapmak orucunuz için tehlikeli değildir. Yalnızca enestezi ve su yutma gibi durumlar söz konusu değil ise diş tedavinizi yaptırmanızda bir sorun yoktur.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.