Parmaklarınızda Oluşan Uyuşmanın Sebebi Bu Hastalık Olabilir!

0
510
Parmaklarınızda Oluşan Uyuşmanın Sebebi Bu Hastalık Olabilir!
Parmaklarınızda Oluşan Uyuşmanın Sebebi Bu Hastalık Olabilir!

Çoğu hastanın hiç farkına varmadan geçirdikleri hastalıklardan bir tanesi olan Karpal Tünel hastalığı parmaklarda uyuşma olarak başlayıp ileri safhalarında farklı hastalıkları da beraberinde getirmektedir. Elimizde bulunan önemli bir sinirin zedelenmesiyle ortaya çıkan bu rahatsızlık birçok sebepten dolayı nüksedebilir.

En yaygın olarak görüldüğü kişiler de elleriyel sürekli iş yapanlar yani süt sağanlar, klavye kullananlar veya el işiyle uğraşanlar gibi birçok alana yayılmış hastaları da bulunmaktadır. Özellikle diyabet hastalığı taşıyanlar bu hastalığa yakalanmamak için oldukça büyük bir önem göstermeleri gerekiyor. Bunun sebebi diyabet hastalarının rahatsızlıklarından ötürü açık yaralar üzerinde herhangi bir iyileştirici özellik gösterememeleridir. Tüm bu sebeplerden dolayı şeker hastaları bu konuda dikkatli davranmalıdırlar.

Bu hastalığı en iyi anlamanın yöntemi ise el bileğiniz içerisine vurduğunuzda parmak uçlarınızda herhangi bir elektriklenme alıp almadığınız olaraak bilinir. Parmak uçlarınızda bir elektriklenme hissediyorsanız Karpal Tünel hastalığını taşıma oranınız da o derce yükseliyor demektir. Bu hastalığa yakalananlar özellikle sonrasında parmakları yoran işlerden kaçınarak ellerini ve parmaklarını daha dikkatli ve yormadan kullanmaları gerekmektedir.

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.