Pirincin Kaliteli Olup Olmadığını Anlamanın Yolları!

0
694
Pirincin Kaliteli Olup Olmadığını Anlamanın Yolları!
Pirincin Kaliteli Olup Olmadığını Anlamanın Yolları!

Kore tımes gazetesi Çin pirincinin plastikten dolayı genel sağlığımız için son derece tehlikeli olduğunu gösteren bir çalışma yaptığını bildirdi. Ne yazık ki yapılan araştırmalar sonucunda çoğu pirincin plastik poşetlerle neredeyse denk plastik içerdiğini belirttiler.

Neyse ki artık size vereceğimiz yöntemlerle kaliteli pirinci anlayabilecek, plastik içeren pirinçler yemek zorunda kalmayacaksınız. Bir bardak suya bir çorba kaşığı pirinç ekleyin ve eğer dibe çökerse, kaliteli ve organik olduğu anlamına gelir.

Bir avuç pirinç suda pişirin. Sonra pirinci plastik bir kaba koyun ve birkaç gün boyunca güneşli bir yerde bırakın. Organik ise, pirinç küflü hale gelir, ancak değilse, sahte olduğu anlamına gelir. Önce birkaç pirinç tanesi alıp ezin. Bundan sonra onları yakından izleyin ve pirincin ince beyaz tozu oluşturmaya başladığını fark ederseniz, organik olduğu anlamına gelir. Öte yandan, sarı lekeler var ise bu durum pirincin kalitesizliğini belirterek yapay pirinç olduğunu göstermektedir. Bunu anlamanın bir yolu da pirinçteki renk değişikliklerinden kaynaklanan sararmlara olmaktadır. Bu sebeple pirinç satın alınırken öncelikle bunlara dikkat edilmesi gerekir.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.