Ramazan Ayında Patlıcanla Gün Boyu Süren Susuzluğa Dur Deyin!

0
578
Ramazan Ayında Patlıcanla Gün Boyu Süren Susuzluğa Dur Deyin!
Ramazan Ayında Patlıcanla Gün Boyu Süren Susuzluğa Dur Deyin!

Patlıcan vücudumuza birçok yararı olan oldukça sağlıklı bir besin kaynağıdır. Akşam yemeklerinizde yaptığınız patlıcanlı yiyecekler vücudumuza birçok yarar sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan kalori miktarının da az olmasıyla birlikte salatalarınızın içerisine katacağınız bir patlıcan ile günlük besin ihtiyacınızı karşılayabilir ve gün boyu tok kalabilirsiniz.

Düzenli olarak tüketilen patlıcan sebzesinin faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle iftar veya sahur saatlerinde tükettiğiniz patlıcan sayesinde hem susuzluğunuzu giderecek hem de sağlıklı beslenmenize katkıda bulunacaksınız. Karcaiğerleriniz üzerinde de etkisi saymakla bitmeyen bu sebzenin karaciğer detoksu yapanlar için oldukça faydalı olduğu bilinmektedir..

Özellikle kolesterol sorunu olan kişilerde her yemeği yiyememe sorununu patlıcan sayesinde aşabilirsiniz. Patlıcanı günde 3 öğün olarak tüketerek tokluk hissedip aynı zamanda da sağlığınızı kontrol altında tutmuş olacaksınız. Bu durumun yanında da az yemenize sebep olacak tokluk hissi veren patlıcanı diyet listelerinize de hiç düşünmeden ekleyebilirsiniz. Patlıcan kalp sağlığımız için de oldukça etkili bir sebzedir. Özellikle kalp ve diyabet hastalığı taşıyanlar bu sebzeyle yapılan her türlü yemeği tüketebilirler.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.