Sağlık Deposu Kırmızı Pancarın Faydaları!

0
552
Sağlık Deposu Kırmızı Pancarın Faydaları!
Sağlık Deposu Kırmızı Pancarın Faydaları!

Pancar vücutta detoks etkisi yaratarak metabolizmamızı fazlasıyla güçlendirerek sindirim sistemimizin doğru çalışması adına büyük katkı sağlamaktadır. Pancarın yıllarca karaciğer detoksunda kullanıldığını dile getiren uzman, Aynı zengin içeriği ile karaciğerin detoks kapasitesini arttırır. Pancardaki yüksek kalsiyum oranı kemiklerimiz üzerinde de büyük faydası vardır. Bu da kilo aldıran yiyecekleri daha az tüketmenizi sağlar. Aynı zamanda vücudumuzn ihtiyacı olan mineraller açısından oldukça zengin olan pancar bitkisini her yemeğin yanında garnitür olarak tüketebilirsiniz.

Kilo vermeye çalışanlar için özellikle pancar ile hazırlanan detoksun, ihtiyaç duyulan enerjiyi ve tokluk hissini verdiğini aktaran Keservuran, pancarın bağırsakların da doğru çalışmasını sağlayarak zayıflama sürecinde yararlı olduğunu kaydetti. Düzenli olarak tüketildiğinde vücuda fazlasıyla yararı bulunan bu sebzeyi lezzetli bir meze olarak hazırlayarak da sofralarınızda bir renk cümbüşü yaratabilirsiniz.

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Pancarı ikiye bölerek macun kıvamına gelinceye kadar ezin. Posasını ilave etmeden bu karışıma bir kaşık probiyotik ekleyerek karıştırın. Bu karışımı her akşam yeeğinden sonra sindirim sisteminizi sağlamlaştrımak macıyla tüketebilirsiniz.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.