Tüp bebek tedavisi kimlere uygulanabilir

0
589
Tüp bebek tedavisi kimlere uygulanabilir
Tüp bebek tedavisi kimlere uygulanabilir

Tüp bebek tedavisi spermi olan, yumurtası ve rahmi olan bütün çiftlere uygulanabilir. Ancak gebe kalması tehlikeli olabilecek hastalara uygulanmaz. Ciddi kalp hastalıkları, ciddi akciğer hastalıkları ve şeker hastalığı gibi kimi hastalıklara sahip kişilere hamile kalma izni verilmediği için, tüp bebek tedavisi yapılmaz.

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE YAŞ SINIRI VAR MI?

Tüp bebek yönteminde yaş sınırı, kadının kendi yumurtasıyla gebe kalma yaşı en fazla 44-45 yaş civarıdır. Daha ileri yaşlarda tüp bebek tedavisi mümkün değildir. Tüp bebek tedavisi yapılabilmesi için bazı koşulların var olması gerekir. Bunlardan birincisi kadının iki tüpünün birden kapalı olmasıdır. İkincisi, ağır erkek faktörü denilen, ağır sperm faktörünün olması durumunda tüp bebek yapılmaktadır. Tüp bebek yapılan bir diğer durum ise, açıklanamayan kısırlık olmasıdır. Çikolata kisti, yani endometriyozisi bulunan hastalara, özellikle de ağır evre olan 3. ve 4. evrede tüp bebek tedavisi yapılmaktadır. Tüp bebek uygulaması yapılan altıncı durum ise tedavisi, yumurtlama takibi ve aşılaması yapıldığı halde 3 ila 6 kez arasında başarısız olunan hastalardır. Yedinci olarak, yumurtalık rezervi düşük, yumurta eşiği kötü olan ve yumurta elde edilemeyeceği ya da az elde edileceği düşünülen hastalarda tüp bebek tedavisine başvurulmaktadır. Tüp bebek tedavisi gerektiren sonuncu faktör ise var olan genetik bir kusurun yinelenmesini engellemektir.

Günümüzde tüp bebek tedavisinde kullanılan yöntemler giderek aşama kaydetmiştir. Kullanılan gelişmiş teknikler sayesinde çiftlerin çocuk sahibi olma hayali gerçeğe dönüştürülebilmektedir. Siz de dünyanın en güzel anını onlara yaşamak için geliştirilen yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Tüp bebek tedavisinin sizin için de uygun olup olmadığını öğrenmek için bir tüp merkezine giderek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Doktorunuzun uygulayacağı testler ve gerekli kontrollerin ardından sizin durumunuza özel bir tedavi planı uygulayacaktır.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.