Sağlık Dostu Okullar Projesi

0
609
Sağlık Dostu Okullar Projesi
Sağlık Dostu Okullar Projesi
Sağlık Dostu Okullar Projesi

(Fotoğraflı)

Osman Aksu
SİNOP (İHA) – Ayancık Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ayancık Devlet Hastanesi arasında “Sağlık Dostu Okullar Projesi” hayata geçirildi.
Bu Kapsamda; okul Öncesi öğrencilerin hastane ve doktor korkularını yenmesi, öğrencilerin ve okul/kurum çalışanlarının sağlığının korunması, temizlik ve hijyen konusunda çocukların teşvik edilmesi ve geliştirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi, öğrenciye ve topluma sağlıklı yaşam bilincinin kazandırılması, sağlık eğitiminin verilmesi amacı ile yapılacak iş ve işlemlerde eşgüdümün sağlanması konularında eğitim verildi.
Okul öncesi eğitim gören çocukların hastane, doktor ve hemşire fobisini yenerek, hastanenin aslında korkulacak bir yer olmadığı anlatıldı. Hemşireler ve öğretmenler eşliğinde çocuklar hasta ziyaretinde bulundu. Sonrasında çocuklara el temizliği, hijyen eğitimi, diş fırçalama gibi konuları içeren eğitici animasyon ve çizgi filmler izletildi. Daha sonra öğrencilere ikramlarda bulunuldu ve katılım belgeleri verildi. Hemşire ablaları ve öğretmenleri ile beraber neşeli ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirerek Ayancık Devlet Hastanesinden mutlu bir şekilde ayrılan çocukların hastaneye ve sağlık çalışanlarına olan yaklaşımları değişti.
Ayancık Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Erdenç, proje kapsamında emeği geçen ve her konuda kendilerine destek olan Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde çalışan öğretmenlere ve Ayancık Devlet Hastanesini ziyaret eden öğrencilere teşekkür etti.
(OSM-SLH-Y)

12.06.2017 17:25:54 TSI
NNNN
sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.