TÜGVA’dan “Ortaokul Yaz Okulu”

0
447
Sinop'taki cinayet
Sinop'taki cinayet
TÜGVA’dan “Ortaokul Yaz Okulu”

Osman Aksu
SİNOP (İHA) – Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sinop İl Temsilciliği tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Ortaokul Yaz Okulu” kayıtları devam ediyor.
TÜGVA Sinop İl Temsilciliği göre her yıl düzenlenen ve ortaokul öğrencilerinin yoğun alaka gösterdiği Ortaokul Yaz Okulu etkinlikleri, bu sene Seyit Bilal İmam Konuşmacı Ortaokulu, Sinop Gençlik Merkezi ve Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda gerçekleştirilecek
Etkinliklerde; erkek ve kız öğrenciler için esas dini eğitim konularının yanı sıra, sosyal ve sportif faaliyetlerde düzenlenecek.
Son kayıt tarihi 25 Mayıs 2017 Pazar günü olan TÜGVA Yaz Okulu, 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü başlayacak. Keza kursun devam ettiği tarih içinde TÜGVA Sinop İl Temsilciliğinde Robotik eğitimi de verilecek.
TÜGVA Ortaokul Yaz Okulu ile alakalı bilgiler veren TÜGVA Sinop İl Temsilcisi Fatih Özcan, “Türkiye Gençlik Vakfı olarak ortaokul öğrencilerimize, yaz tatillerinde okul yorgunluklarını farklı alanlara yönlendirilmiş aktivite ve oyunlarla atacakları, arkadaş bağlarını kuvvetlendirecekleri, eğlenirken de kendilerini ahlaki ve manevi olarak geliştirmeyi ihmalkârlık etmeyecekleri bir yaz okulu ve kamp programı planlıyoruz” dedi.
Ortaokul öğrencileri için ulusal ve manevi eğitimin yanı sıra eğlenceli çoğu içeriğin de hazırlandığını bildiren Fatih Özcan şunları söyledi: “TÜGVA yaz okulunda, bir yanlamasına karakter ve değerler eğitimi ile öğrencilerimizin manevi hazinelerine yatırım yapılırken, bir yandan da sosyal gelişimlerine katkı maddesi sağlayacak faaliyetlerle gençlerimizi keza dünyevi keza de uhrevi olarak geleceğe hazırlanmış ülkü getirmeyi hedefliyoruz. 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü başlayacak olan Yaz Okulumuza bütün kardeşlerimizi bekliyoruz. 25 Mayıs 2017 Pazar gününe değin kayıtlarımız devam edecek.”
(OSM-SLH-Y)

15.06.2017 14:47:00 TSI
NNNN
sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.