FETÖ’den tutuklananlar ve gözaltına alınanlar (25 Temmuz 2017)

0
642
FETÖ'den tutuklananlar ve gözaltına alınanlar (25 Temmuz 2017)
FETÖ'den tutuklananlar ve gözaltına alınanlar (25 Temmuz 2017)

Yurtiçinde devam eden   operasyonlarında tutuklanan ve gözaltına alınanlar listesine her geçen gün yeni isimler ekleniyor.   Darbe Girişimi’nin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) destekçi ve üyelerinin yakalanması için başlatılan operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. İşte FETÖ ile bağı olduğu ya da örgütün haberleşme programı   kullandığı tespit edilen kişi/kurumlara yönelik operasyonlarda 26 Temmuz 2017 Çarşamba günü raporu.

Haberler anlık güncellenmektedir…

GAZİANTEP’TE 13 KİŞİ TUTUKLANDI

Gaziantep’te gerçekleştirilen FETÖ operasyonunda gözaltına alınan 14 kişiden 13’ü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca silahlı terör örgütü FETÖ/PDY Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik soruşturma kapsamında farklı kamu kurumlarında görevli personellere yönelik yapılan operasyon gerçekleştirilmiş, operasyonda örgütün şifreli haberleşme sistemi ByLock kullandıkları tespit edilen toplam 14 kişi gözaltına alınmıştı. Sorgu ve işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen şüpheliden 13’ü çıkarıldığı Gaziantep Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı. Zanlılardan biri ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. (İHA)

ANTALYA MERKEZLİ 6 İLDEKİ OPERASYON KAPSAMINDA 8 KİŞİ TUTUKLANDI

Antalya merkezli 6 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında adliyeye sevk edilen 25 şüpheliden 8’i tutuklandı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan ve bir kısmının ByLock kullandığı tespit edilen 85 şüpheliden 25inin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 8i tutuklandı, 17si adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı. Diğer 60 şüphelinin ise emniyetteki işlemlerinin devam ettiği kaydedildi.

FETÖ/PDY soruşturması doğrultusunda daha önce kapatılan AKÇADERin üyelerine yönelik soruşturmaya ilişkin Antalya merkezli 6 ilde 13 Temmuzda düzenlenen operasyonda, çeşitli meslek gruplarından 85 kişi gözaltına alınmıştı.

Zanlıların, dernek çatısı altında örgüte eleman kazandırdıkları, “himmet” adı altında para topladıkları ve hükümet aleyhine propaganda yaptırdıkları öne sürülmüştü. “Beddua seansları” düzenleyen örgüt üyelerinin, darbe girişiminden sonra da faaliyetlerine devam ettikleri belirtilmişti. (AA)

FETÖ operasyonları sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.