İzmir’de hakimi tehdit edip kovalayan 2 kişi tutuklandı

0
516
İzmir'de hakimi tehdit edip kovalayan 2 kişi tutuklandı
İzmir'de hakimi tehdit edip kovalayan 2 kişi tutuklandı

‘in Karabağlar İlçesi’nde trafikte tartışma esnasında, olan İzmir Adliyesi’nde görevli Ağır Ceza Mahkemesi hakimi B.Y.’yi kovalayıp, korkutma etmekle suçlanan araba sürücüsü Hasan Cüneyt Ö. ile yanındaki arkadaşı Tuncay Ö. tutuklandı.

DHA’nın haberine göre olay, geçen 5 Haziran’da saat 18.30 sıralarında Bahçelievler semti 510 sokak üzerinde yer alan Helal Para Camisi önünde meydana geldi. Hasan Cüneyt Ö., yönetimindeki otomobili oto yıkamacıya götürmek için sokağa girdi. Bu sırada kaldırımda yürüyen başat B.Y.’nin karşıya geçebilmesi için durup, beklemeye başladı. Bu sırada ardından bulunan motosikletli kornaya basıp yol vermesini istedi. Hasan Cüneyt Ö. iddiaya göre, motosikletliye dönüp, hakaret içeren sözler söyledi. iddiaya göre dominant B.Y., lafın kendisine söylendiğini sanıp, sürücü Hasan Cüneyt Ö. ile tartıştı, aracın plakasını aldı. Hasan Cüneyt Ö. bunun üzerine başat B.Y.’yi, arkadaşı Tuncay Ö. ile birlikte kovalamaya başlayıp, tehdit etti. Ağır cinayet mahkemesi üyesi hakim B.Y. de bu iki kişiden şikayetçi oldu.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri sürücü Hasan Cüneyt Ö. ve arkadaşı Tuncay Ö.’yü gözaltına aldı. İşlemlerin arkasından adliyeye sevk edilen emekli Hasan Cüneyt Ö., suçlamayı  kabul etmedi. Hasan Cüneyt Ö., ifadesinde şunları söyledi:

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

“Yayaya geçmesi için yol verdim. Arkamda bulunan motosiklet sürücüsü kornaya bastı. Ben de kendisine ‘Öküz’ diye laf söyledim. olan kişi lafı ona söylediğimi zannetti. Arabanın plakasını aldı. Ben de plakayı niçin aldığını sordum. Bana el kol hareketi yapıp, ‘Asayişi çağıracağım. Benim kim olduğumu biliyor musun? Seni FETÖ’cülükten tutuklatacağım, burnundan fitil fitil getireceğim’ dedi, hakaret de etti. Ben de arabulucu oto yıkamacıya bıraktım. Bana uzakta tekrar el kol hareketi yapmaya devam ediyordu. Ben de sinirle ‘Gel lan buraya’ dedim ve arkasında koşmaya başladım. Benden kaçmaya başladı. Mahalleden tanıdığım Tuncay, bu kişinin bana bir şey yaptığını düşünüp, bana destek için peşinden koştu. Tuncay, bu kişiyi durdurup konuşuyordu. Bu kişi bana ‘Fedailerini mi gönderdin’ diye bağırdı. İftar saati yakın olması nedeni ile trafik sıkıştı. Yoldan geçen bir birey ‘Ağbi bırak uğraşma, git işine’ dedi. Ben de daha pozitif uğraşmamak için geri dönüp yoluma gittim. Ben bu kişinin başat olduğunu bilmiyordum. Kimseye de koşturup yakalamasını söylemedim.”

Diğer şüpheli Tuncay Ö. de üstüne atılı suçlamayı kabul etmedi.

izmir sex shop 4’üncü Sulh Canice Hakimliği, Hasan Cüneyt Ö. ve Tuncay Ö.’yü ‘cebir, korkutma veya kandırma kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma ve ansızın artı birey ile korkutma’ suçlarından tutukladı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.