LYS’ye geç kalınca bir öğrenci demir parmaklıklara tırmandı

0
455
LYS'ye geç kalınca bir öğrenci demir parmaklıklara tırmandı
LYS'ye geç kalınca bir öğrenci demir parmaklıklara tırmandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ) tarafından gerçekleştirilen Lisans Yerleştirme Sınavı’nın ( ) ikinci oturumu olan LYS-1 Matematik sınavı saat 10.00’da başladı. Sınava girecek üniversite adayları sabahın erken saatlerinde okullara akın ederken, sınava geç kalan bir öğrenci ise içeri alınmayınca duvar üzerindeki demir korkuluklara çıkarak içeri girmek istedi.

LYS’NİN İKİNCİ OTURUMU BAŞLADI

LYS sınavının ikinci oturumu bugün saat 10:00 itibariyle başladı. Sınav öncesi aileleriyle birlikte okul bahçesinde bekleyen üniversite adayları sınav saati gelince sınıflara alınmaya başladı. Sınavda ter dökecek olan bazı üniversite adaylarının aileleri okulun bahçesinde dua ederken, bazı adaylarında sınava girmeden önce anne ve babasına sarıldığı görüldü. Sınav saati yaklaştığında ise okul bahçesinde bekleyen aileler görevliler tarafından okulun bahçesinden dışarıya çıkartıldı. Sınava 15 dakika kala bütün kapılar kapanırken, sınava geç kalanlar koşarak sınıflara gitti.

YİNE AYNI MANZARA! GÖZYAŞLARI İÇİNDE KALDILAR

İÇERİ ALINMAYINCA DEMİR PARMAKLIKLARA TIRMANDI

Sınava 15 dakika kapıların kapanmasının ardından görevliler, sınava geç kalan adayların içeri alınmayacağını söyledi. LYS sınavına geç kalan bir öğrenci ise sınava alınmayınca demir kapıya vurarak içeri girmek istedi. Sesini kapıdaki görevlilere duyurmak isteyen aday daha sonra demir parmaklıklara tırmandı. Elinde sınava giriş kağıdı ile bekleyen öğrenci bütün ısrarlarına rağmen sınava alınmadı. Daha sonra sınav için geldiği okul önünde arabaya binerek oradan uzaklaştı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.