Tanju Çolak’ın gözaltına alındığı operasonda 21 ruhsatsız tabanca elegeçirildi

0
463
Tanju Çolak'ın gözaltına alındığı operasonda 21 ruhsatsız tabanca elegeçirildi
Tanju Çolak'ın gözaltına alındığı operasonda 21 ruhsatsız tabanca elegeçirildi

Eski futbolcu Tanju Çolak’ın gözaltına alındığı Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen operasyon devam ediyor. Gözaltı sayısının 30’a yükseldiği operasyon kapsamında bazı ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda tabanca, mermi ve nakit ele geçirildi. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Ankara genelinde faaliyet gösteren ve liderliğini Şahin T’nin yaptığı, Kürt Ahmet grubu olarak bilinen suç örgütüne yönelik operasyon sürüyor.

TANJU ÇOLAK GÖZALTINA ALINDI

TANJU ÇOLAK GÖZALTINA ALINDI

21 RUHSATSIZ TABANCA VE 200 BİN LİRA ELE GEÇİRİLDİ

Ankara merkezli, 10 Haziran’da başlatılan operasyon kapsamında, haklarında yakalama kararı bulunan şüphelilere ait adreslerde yapılan aramalarda, 21 ruhsatsız tabanca, 1 kurusıkı tabanca, 3 çelik yelek, uzun namlulu silah dürbünü, çok sayıda mermi, çek, senet ve başkalarına ait tapu asılları ile fotokopileri ele geçirildi. Ayrıca örgütün kasası olduğu değerlendirilen Ö.M.K ve Ü.B isimli şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ele geçen 200 bin liraya el konuldu.

TOMA DESTEKLİ OPERASYON

Operasyon kapsamında suç örgütü üyelerinden birine ait çiftlik evine düzenlenen baskın sırasında 15 Temmuz şehitlerinden Emniyet Amiri Cüneyt Bursa’nın adının verildiği Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) da kullanıldı.

FETÖ-HOLLYWOOD ORTAK YAPIMI

FETÖ-HOLLYWOOD ORTAK YAPIMI

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.