Buffon Futbol Hayatına Veda Ediyor

0
678
Buffon Futbol Hayatına Veda Ediyor
Buffon Futbol Hayatına Veda Ediyor

İtalyan devi Juventus’un efsanevi oyuncusu olan Gianluigi Buffon emekli olmaya karar verdi. 1 yıl daha kalecilik yapacağını açıklayan İtalyan kalecinin geçmişi başarılar ile dolu. Gianluigi Buffon yapmış olduğu açıklamada 2018 Dünya Kupası’ndan sonra futbol yaşamına veda edeceğini belirtmişti.

DÜNYA KUPASI’NDAN SONRA FUTBOLU BIRAKACAK

Deneyimli kaleci Buffon’un Sky Sport Italia’ya yapmış olduğu açıklamada şu ifadelerde bulundu: ”Rusya’da yapılacak 2018 Dünya Kupası’ndan sonra futbolu bırakacağım. Yoğun olarak geçecek bir sezonum daha bulunuyor. Bu sezondan sonra futbol yaşamımı noktalayacağım.”

Diğer yandan deneyimli kaleci eğer Şampiyonlar Ligi’ni kazanlardı bir yıl daha futbola devam edebileceğini de belirtti. Eğer Dünya Kupası başarısı gelirse ek olarak bir sene daha oynayabileceğini belirtti.

Gianluigi Buffon Kimdir?

Buffon 1978 tarihinde İtalya2nın Carrara şehrinde doğdu. Buffon uzun senelerdir İtalya Seria takımı Juventus’ta forma giymektedir.
İtalyan ekibi Parma altyapısında yetişen deneyimli kaleci 2001 senesinde Parma forması giymiş ve burada da ciddi başarılara imza atmıştır.
Gianluigi Buffon 14 senedir beri İtalyan Milli Takımı’nın kalesini koruyarak bu anlamda da ülkesi için efsanevi oyuncu olmaya hak kazanmıştır. Ülkesinin kalesini 147 maçta koruyan deneyimli eldiven bu süre zarfı içinde UEFA Euro 2000 ve FIFA 2006 Dünya Kupası şampiyonluk sevincini yaşadı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.