Dünya artık yeni bir sporun varlığını kabul etti. E-spor!

0
720
Dünya artık yeni bir sporun varlığını kabul etti. E-spor!
Dünya artık yeni bir sporun varlığını kabul etti. E-spor!
Futbol, basketbol ve diğer sporlar kadar tarihi çok köklü olmayan E- spor aslında herkesin bir dönem ucundan kıyısından geçtiği, dokunduğu bir spor dalı. 70’li ve 80’li yıllarda yaygınlaşan atari salonları sayesinde E- spor güncellenerek ve git gide gelişerek hızla yayılıyor.

Atari salonlarından çıkan gençler, bilgisayarların gelişmesi ve kişiselleşmesiyle beraber evlerinde yaygın internet ağlarının da katkılarıyla sanal ortamlarda sosyalleşip, rekabetçi oyunlarda hırslarını ve başarılarını kanıtlıyorlar. E- spor ile gençler bilgisayar başında ulusal ve uluslararası düzenlenen turnuvalara katılıyorlar. Bu turnuvalar oyunculara profesyonel bir ortam sağlıyor. 

E-Spor, milyonlarca takipçisiyle Türkiye’de de profesyonelleşmeye başladı. Son dönemlerde 3 büyük kulübün; Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe’nin de liglere katılımıyla dikkatleri üzerine çeken E-Spor, milyon dolarlık bir spor haline geldi. Bu sayede E- sporcuların sevdikleri işte profesyonel bir meslek sahibi olmalarının da önü açıldı. 

Bu çocuklar oyun oynayarak para kazanıyorlar 

Artık E- spor turnuvaları milyon dolarlara varan ödüller ve yüzbinlerce izleyecinin internet üzerinden yapılan canlı yayınlarda takip ettiği etkinliklerle popular bir spor dalına dönüştü. 

E-Spor, milyonlarca takipçisiyle Türkiye’de de profesyonelleşmeye başladı. Son dönemlerde 3 büyük kulübün; Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe’nin de liglere katılımıyla dikkatleri üzerine çeken E-Spor, Türkiye’de de milyon dolarlık bir spor haline geldi. Türkiye de 2014 yılı itibariyle lisans veren ülkeler arasına katılmıştır. 

netd.com ve E- Spor Kulübü Royal Bandits işbirliği 

Türkiye’de henüz çok fazla bilinmeyen ve kabul edilmeyen E- spor için netd.com, Royal Bandits E-Spor kulübü ile beraber bu sporun tanınması ve doğru bilinmesi için işbirliğine başladı. Yeni başlayanlar ve E-Spora ilgi duyan herkesin ortak adresi olacak www.netd.com ”E-Gaming nedir? Ne değildir?” anlatarak video içerik yayınlarına başladı. 

Türkiye’de E-Spor kulübü olmak, Türkiye Turnuvaları, takımların turnuvalara nasıl hazırlandığı, düzenli yapılan antremaları, çeşitli lig ve turnuvalarda yarışmaları, transfer yaparak kadrolarını güçlendirdiklerini, internet üzerinde tanışıp, ekip olmak isteyen yetenekli gençlerin bir araya getirilmesini, turnuvalara nasıl hazırlandıklarını, turnuva maçları sırasındaki heyecanlarını ve başarılının an be an yanında olan netd.com E- spor ve E-sporcular hakkında merak edilen her şeyin peşine düşerek, meraklılarıyla buluşturuyor. 

E-Spor’un farklı alanlarında faaliyet gösteren, Türkiye’nin en başarılı E-Spor kulübü Royal Bandit’s ile olan işbirliğimiz sayesinde E- spora gönül vermiş gençler merak ettiklerini, düzenlenen turnuvaları düzenli olarak netd.com’dan takip edebilecekler. netd.com farklı takımlar, gamerlar, cosplay gibi çeşitli içerikler üretmeye devam ediyor.

Efsanelerin Gerçek Turnuva Hikayesi 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.