sinop-haber ‘İstanbul Kite Festival’inin şampiyonları belli oldu

0
728
sinop-haber ‘İstanbul Kite Festival'inin şampiyonları belli oldu
sinop-haber ‘İstanbul Kite Festival'inin şampiyonları belli oldu
Oli Spor Kulübü ve Playmaker Sports & Entertainment tarafından organize edilen, Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde ve Beşiktaş Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleştirilen spor, müzik ve yaşam stili festivali ‘İstanbul Kite Festival’ sona erdi. 12- 20 Ağustos tarihleri arasında Kilyos Tırmata Beach’te gerçekleştirilen Avrupa Kiteboard Şampiyonası, Maximum Kiteboard Turkish Open ve İstanbul Boğazı yarışlarının kazananları ise belli oldu.

Bu yıl ilk kez Avrupa Kiteboard Şampiyonası, Maximum Kiteboard Turkish Open ve İstanbul Boğazı yarışlarının bir arada gerçekleştiği ‘İstanbul Kite Festival’i 12- 20 Ağustos tarihleri arasında Kilyos Tırmata Beach’te düzenlendi. Şampiyonlar ödüllerini, İş Bankası Bireysel Bankacılık Pazarlama Müdürü Burak Sezercan, Türkiye Yelken Federasyonu Yetkilisi Ali Doğaner, Inter By MNG Kargo Direktörü Özgür Kut, MNG Kargo Türkiye Satış Müdürü Ömer Yalçın ve Playmaker Ajans Başkanı Kerem Mutlu’nun elinden aldı.

2013 yılından itibaren Maximum Kart’ın ana partnerliğinde gerçekleştirilen Maximum Kiteboard Turkish Open’da, kitefoil ve slalom kategorilerinde, birbirinden iddialı 200 sporcu Türkiye Şampiyonluğu için yarıştı. Avrupa Kiteboard Şampiyonası’nda ise dünyanın en iyi sporcuları Avrupa Şampiyonu unvanını kazanmaya çalıştı.

Türk Milli Takım seçmelerine de ev sahipliği yapan dev organizasyon, “2020 Tokyo Olimpiyatları’ kapsamında Olimpik Sınıf olarak kabul edilen Formula Kite disiplininde gerçekleştirildi. Avrupa Kiteboard Şampiyonası, 22 ülkeden 60 sporcunun nefes kesen mücadelesine sahne oldu.

Taner Aykurt, Ejder Ginyol, Sedat Çelenk, Armağan Ersolak, Bilge Öztürk, Serkan Erkek, Alperen Beyli, Çisil Özen gibi şampiyon isimlerin de katıldığı yarışmalarda yerli ve yabancı 200 sporcu yer aldı.

Final yarışları sonunda kitefoil, slalom ve freestyle disiplinlerinde kadın ve erkek kategorilerinde Avrupa ve Türkiye derecesi alan sporcular ödüllendirildi.

İstanbul Kite Festival, her sene içeriğini daha da zenginleştirerek kiteboard sporuna duyulan ilginin ülke genelinde artmasını sağlıyor. Windsurf’ü andıran, ancak yelken yerine ‘kite’ adı verilen ve uçurtma ile paraşüt arası bir ekipmanla rüzgar kontrolüne dayalı bir board sporu olan ‘Kiteboard’, Dünya’da en popüler sporlar arasında yer alıyor. Görsel anlamdaki etkileyiciliği ve izleyicide bıraktığı heyecan da son yıllarda ‘Kiteboard’un en çekici su sporu olmasını sağlıyor.

Maximum Kart ana partnerliğinde gerçekleştirilen İstanbul Kite Festival’de, NTV Spor ve Kral Pop Radyo medya partnerleri olarak yer alırken; INTER by MNG Kargo, G-SHOCK, SPX, Ala Skateboards, Magna Hotels, Chi Boards, Deniz Koparal, Anıt Reklam da partner markalar olarak bu dev organizasyonu destekleyen isimler arasında yer alıyor.

Tırmata Beach’te Spor, Moda ve Müzikle Dopdolu Bir Hafta!

Festivalde yarışların yanı sıra kumsalda kurulan konser sahnesinde, GoyGoy Rock Band ve Deeperise feat, JABBAR canlı performansları, DJ performanslar ve gün batımı partileri gerçekleşti. Gündüzden geceye, kumsal partileri ve canlı müzik dinletileriyle izleyiciler unutamayacakları bir festival yaşadı. Ala Skateboards’un festival boyunca Tırmata Beach’te konumlanan skate bölgesinde ise, Türkiye’nin en iyi kaykaycıları görsel showlara imza attı.

Kazanan yarışmacıların listesi ise şöyle: 

Formula Kite Master Erkekler

James Johnson – Danimarka
Benjamin Petit – Fransa
Ejder Ginyol – Türkiye

Formula Kite Master Kadınlar

Daniela Moroz – Amerika
Alexia Fancelli- Fransa
Elena Kalinina – Rusya

Avrupa Kiteboard Şampiyonası Erkekler

Nico Parlier – Fransa
Axel Mazella – Fransa
Oliver Bridge- İngiltere

Avrupa Kiteboard Şampiyonası Kadınlar

Alexia Fancelli – Fransa
Elena Kalinina- Rusya
Anais Mai Desjardin – Fransa

Türkiye Şampiyonası Slalom Kadınlar

Bilge Öztürk
Kelly Schouten
Peri Mina Yormaz

Türkiye Şampiyonası Slalom Gençler

Mert Küçükler
Sarp Bulut
Berkay İlker

Türkiye Şampiyonası Slalom Erkekler

Ejder Ginyol
Armağan Ersolak
Gökhan Karaköse

Türkiye Şampiyonası Slalom Master Erkekler

Ejder Ginyol
Gökhan Karaköse
Akgün Atasagun

Türkiye Şampiyonası Foil Erkekler

Ejder Ginyol
Armağan Ersolak
Enç Özen

Türkiye Şampiyonası Foil Erkekler

Bilge Öztürk
Vanessa Cinyol
Belda Öztürk

Slalom Tube Kite Özel Ödülü: Caner Öztürkler

Efsane Sporcu: Taner Aykut

Gelecek Vadeden Sporcu: Derin Atakan

G-Schock En Dayanıklı Sporcu: Armağan Ersolak

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.