‘Adalet Yürüyüşü’nde 13. gün tamamlandı

0
532
'Adalet Yürüyüşü'nde 13. gün tamamlandı
'Adalet Yürüyüşü'nde 13. gün tamamlandı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki olarak başlattığı yürüyüşün bugünkü bölümünü tamamladı.

Kılıçdaroğlu, Güvenpark’tan başlattığı ve

Korteje, Kaynaşlı-Düzce arasında bazı vatandaşlar Rabia işareti yaparak tepki gösterirken, bazı vatandaşlar ise alkış ve sloganlarla destek oldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, sık sık kortejdekileri “Hakaretlere yanıt vermeyin.” diye uyardı.

Düzce il sınırına girilmesiyle kortej düzeni ve güvenliği için alınan önlemler artırıldı. Parti otobüsünden de sık sık provokasyonlara karşı dikkatli olunması çağrısı yapıldı.

CHP korteji, gelen tepkilere ise alkış ve “hak, hukuk, adalet” sloganlarıyla karşılık verdi.

Kaynaşlı çıkışındaki ilk moladan sonra yürüyüşüne devam eden Kılıçdaroğlu’na, Cumhuriyet gazetesi yazarı Ali Sirmen, Deniz Gezmiş’in ağabeyi Bora Gezmiş ve Düzce Barosu avukatları da eşlik etti.

Bozkurt işareti yapanları selamladı

Kortej, Kaynaşlı ilçesinden geçerken yol kenarında toplanan bazı vatandaşlar, AK Parti bayrağı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterini açarak Rabia işareti yaptı.

Bu vatandaşlara alkışla karşılık veren Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine “Bozkurt” işareti yaparak sevgi gösterenleri de selamladı. Kılıçdaroğlu’na yürüyüşü sırasında bir süre çocuklar ve görme engelli bir vatandaş da eşlik etti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, 21 kilometrelik yürüyüşün ardından bugünkü etabı tamamladı.

Geceyi, Düzce’deki Kalıcı Konutlar Yolu mevkisinde geçirecek olan Kılıçdaroğlu, yürüyüşüne yarın sabah devam edecek.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.