Adana’daki FETÖ davasında 6 tahliye

0
378
Şanlıurfa'da 11 subay ve 1 astsubay tutuklandı
Şanlıurfa'da 11 subay ve 1 astsubay tutuklandı
Adana’da aralarında meslekten ihraç edilen polislerin de yer aldığı 64’ü tutuklu 145 sanığın yargılandığı davada, 6 sanık sağlık problemleri nedeniyle tahliye edildi.

Adana’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında 15 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan, aralarında meslekten ihraç edilen ve açığa alınan polislerin de yer aldığı 64’ü tutuklu 145 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesince, Bölge Adliye Mahkemesinin 375 kişi kapasiteli salonunda görülen duruşmada, “silahlı terör örgütüne üye olma” ve “Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun’a muhalefet” suçundan yargılanan bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları hazır bulundu. Hatay, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’ta tutuklu bulunan sanıklar ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile (SEGBİS) duruşmaya katıldı.

Sanıklar savunmalarında, haklarındaki suçlamaları kabul etmediklerini yineleyerek tahliye ya da beraatlerini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanıklardan A.E, M.P, A.A, S.Ö, A.Ö. ve B.Ü’nün sağlık problemleri nedeniyle tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.