AK Parti’yi işgal girişimi davasında tanıklar dinleniyor

0
445
AK Parti'yi işgal girişimi davasında tanıklar dinleniyor
AK Parti'yi işgal girişimi davasında tanıklar dinleniyor
15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin 14’ü tutuklu, 75 sanığın yargılandığı davada tanıklar dinleniyor.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin 14’ü tutuklu 75 sanığın yargılandığı davanın 10. duruşması başladı.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu 12 sanık katıldı.

Müşteki ve sanık avukatlarının da hazır bulunduğu duruşma, tanıkların dinlenilmesiyle sürüyor.

Ceza istemleri

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanıklar hakkında “cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs etmek”, “cebir ve şiddet kullanarak TBMM’yi ortadan kaldırmaya veya TBMM’nin görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs etmek” ve “cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek” suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

Ayrıca bazı sanıklar hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak”, bir kısımı hakkında da “örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına faaliyette bulunmak” suçundan beşer yıldan 10’ar yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.