Akşener ve Özdağ’ın kuracakları partinin önceliği laiklik

0
382
Akşener ve Özdağ'ın kuracakları partinin önceliği laiklik
Akşener ve Özdağ'ın kuracakları partinin önceliği laiklik
MHP’den ihraç edilen ve yeni bir parti kurmaya hazırlanan Meral Akşener ve Ümit Özdağ’ın önceliğinin laiklik olduğu öğrenildi.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre; Meral Akşener’in “MHP defterini kapatmasının ardından” kurulacağı belirtilen yeni partinin programının ”

Bu kapsamda, siyasi kulislerde, Akşener’in genel başkanlık adaylığını destekleyen ve MHP’den ihraç edilen Isparta milletvekili Nuri Okutan, Balıkesir milletvekili İsmail Ok, MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir, Bağımsız Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, eski MHP’li milletvekilleri Ali Uzunırmak, Şefik Çirkin, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, eski

Henüz adı için uzlaşma sağlanamayan partinin sonbaharda siyaset sahnesine çıkacağı belirtilirken, partinin programında en çok vurgulanacak nokta ise “laik, demokratik cumhuriyet” olacak. Partinin programının ana hatları şöyle: “Milliyetçi, muhafakazâr ama her değere sahip çıkan bir parti. Cumhurbaşkanı çıkarabilecek, bir hedef ortaya koyacak parti. Tarikatlara, cemaatlere ve tüm “dinci” yapılanmalara karşı çıkan, bu yapıları siyaset dışı bırakacak bir parti. Bölücülükle, toplumsal ayrışmaya yol açan her türlü düşünceye kapalı bir parti.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.