Aldatmakla suçladığı eşini öldüren TIR şoförüne ömür boyu hapis istemi

0
452
Aldatmakla suçladığı eşini öldüren TIR şoförüne ömür boyu hapis istemi
Aldatmakla suçladığı eşini öldüren TIR şoförüne ömür boyu hapis istemi
İzmir’de kendisini aldattığını öne sürdüğü 46 yaşındaki eşi Sevgi Terzi’yi 9 kez bıçaklayarak öldüren TIR şoförünün, ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

Kendisini aldattığını iddia ettiği eşi, 46 yaşındaki Sevgi Terzi’yi 9 bıçak darbesiyle öldürdüğü suçlamasıyla yargılanan TIR şoförü Hüseyin Sıtkı Terzi’nin ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

Cinayet, 29 Aralık 2016’da Karabağlar’daki Uzundere TOKİ konutlarında işlendi. Kahvaltı yaptıkları sırada Hüseyin Sıtkı Terzi ile Sevgi Terzi çiftinin arasında tartışma çıktı. TIR şoförlüğü yapan Hüseyin Sıtkı Terzi, kendisini aldatmakla suçladığı 3 çocuğunun annesi ve 25 yıllık eşi Sevgi Terzi’yi iddiaya göre 9 bıçak darbesiyle öldürdü.

Daha sonra polisi arayan katil zanlısı, eve gelmelerini söyledi. Hüseyin Sıtkı Terzi, bu sırada bıçakla bileğini kesip intihar etmek istedi. Hastanedeki tedavisinin ardından, polis tarafından gözaltına alınan Hüseyin  Sıtkı Terzi, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olayı soruşturan Cumhuriyet savcısı, sanık Hüseyin Sıtkı Terzi hakkında, “eşini kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış ömür hapis cezası istemiyle dava açtı.

Tanıkların dinlenmesinin ardından savcı Özlem Eğridere esas hakkındaki mütalaasını verdi. Savcı Eğridere, sanık ile maktülün 25 yıldır resmi nikahla evli olduklarını, bu evlilikten 3 çocuklarının olduğunu, evlilikleri içerisinde tarafların karşılıklı olarak birbirlerine sadakatsizlik nedeniyle aralarında son dönemlerde artan sorunlar yaşandığını ve sık sık tartıştıklarını, son olarak olay günü tarafların sabaha karşı aralarında başlayan tartışmının kavgaya dönüştüğünü anlattı. Sanığın mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla eşini 9 yerinden bıçaklayarak öldürdüğünü, işlediği cinayeti de itiraf ettiğini belirterek, üzerine atılı “eşini kasten öldürmek” suçunu işlediğinin, toplanan deliller ve dosya kapsamıyla anlaşıldığından, ağırlaştırılmış ömür hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Sanık Hüseyin Sıktı Terzi, eski savunmalarını tekrar ettiğini söyledi. Sanık avukatı Şenay Geçkil, mütalaaya ilişkin itirazlarını sunmak ve esas hakkındaki savunmalarını hazırlamak için ek süre verilmesini talep etti. Mahkeme Başkanı Hakim Süleyman Mutlu, araştırılacak husunun kalmadığını, açık yargılayama son verileceğini belirterek sanıktan son sözünü sordu. Sanık Hüseyin Sıktı Terzi, “Bir diyeceğim yoktur” dedi. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına, avukatına savunma hazırlaması için süre verilmesine karar vererek duruşmayı karar için erteledi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği Temsilcisi Sanem Deniz Kural, ölen Sevgi Terzi’nin ailesiyle birlikte duruşma sonrası basın açıklaması yaptı. Sanem Deniz Kural, bu tür davaların sonuna kadar takipçisi olacaklarını, savcının verdiği mütalaayı desteklediklerini, sanığın en ağır ceza ile cezalandırılmasını istediklerini belirtti.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.