Ankara Barosu’ndan Nuriye Gülmen açıklaması

0
384
Ankara Barosu'ndan Nuriye Gülmen açıklaması
Ankara Barosu'ndan Nuriye Gülmen açıklaması
Ankara Barosu heyeti, OHAL kararnamesiyle ihraç edildikleri işlerine geri dönme talebiyle 106 gündür açlık grevini sürdüren Araştırma Görevlisi Nuriye Gülmen ve Öğretmen Semih Özakça’yı tutuklu bulundukları Sincan Cezaevi’nde ziyaret etti. Barodan yapılan açıklamada, Gülmen’in sağlık durumu nedeniyle yataktan kalkıp görüş yerine gelemediği bildirildi.

Ankara Barosu tarafından yapılan açıklamada, Ankara Barosu Başkan Yardımcısı Erinç Sağkan ile Yönetim Kurulu üyeleri Özgür Ökmen ve Çağrı Ayhan Şenel, Olağanüstü Hal sürecinde ihraç edildikleri görevlerine dönebilmek için başlattıkları açlık grevinde 104’üncü gününde Araştırma Görevlisi Nuriye Gülmen ve Öğretmen Semih Özakça’yı cezaevinde ziyaret ettiği belirtildi.

Hürriyet Gazetesi’nden Mesut Hasan Benli’nin haberine göre, açıklamada, Sincan F Tipi Cezaevi’nde ziyaret edilen, sağlık durumu kritik seviyeye ulaştığı halde açlık grevini sonuna kadar kararlılıkla sürdüreceğini söyleyen ve sağlık durumuna rağmen tutuklamaya itirazı reddedilen Semih Özakça’nın, yürümekte zorluk çektiği; tekerlekli sandalye ile görüşe geldiği; son derece bitkin olduğu ve konuşmakta zorlandığı gözlemlendiği kaydedildi.

Gülmen gelemedi

Açıklamada, Sincan Kadın Cezaevi’nde tutuklu olan Nuriye Gülmen’le ise sağlık durumu nedeniyle yataktan kalkıp görüş yerine gelemediği için görüşmenin gerçekleşmediği ifade edildi. Ankara Barosu Yönetim Kurulu ve Ankara Barosu İnsan Hakları Merkezi, ziyarete ilişkin izlenimlerini bir rapor haline getirerek ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşacağı da duyurdu.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.