Ankara’da 15 Temmuz şehidi polisler anıldı

0
332
Ankara'da 15 Temmuz şehidi polisler anıldı
Ankara'da 15 Temmuz şehidi polisler anıldı
15 Temmuz şehidi polisler için Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Özel Harekat Dairesi’nde anma töreni yapıldı. Düzenlenen anma törenlerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şehit aileleriyle bir araya geldi.

15 Temmuz gecesi darbecilerin ilk hedeflerinden biri Ankara Emniyet Müdürlüğü olmuştu. Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve Ankara Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası F-16’ların hedefi olmuştu. Ankara’da 15 Temmuz şehidi 12 polis için anma töreni düzenlendi. 

Törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Bülent Olcay da katıldı.

En çok şehidin verildiği Özel Harekat Dairesi’nde ikinci tören düzenlendi. Özel Harekat Daire Başkanlığı darbecilerin ilk hedefi olmuştu. Havacılık dairesinde bulunan helikopter pistinde ve Özel Harekat Nizamiyesi’nde toplanan polisler F-16’larla şehit olmuştu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Havacılık Dairesi’nde bombalanan yere, özel harekatta da her bir şehidin fotoğrafına birer karanfil bıraktı.

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuşturCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.