Ankara’da iğrenç olay! Alman diplomatın kızı tacize uğradı

0
389
Ankara'da iğrenç olay! Alman diplomatın kızı tacize uğradı
Ankara'da iğrenç olay! Alman diplomatın kızı tacize uğradı
Almanya Büyükelçiliği’nde görevli bir diplomatın 15 yaşındaki kızı, 15 Haziran sabahı okul servisi beklerken bir kişinin tacizine uğradı. Diplomatın şikayeti üstüne durum yerini gören MOBESE’ler incelendi ve tacizcinin Hollanda Büyükelçiliği’nde güvenlik görevlisi olarak çalışan 33 yaşındaki Onur Ö. olduğu belirlendi. Onur Ö. , ise kendini ‘Elimdeki poşet çarptı’ diyerek savundu. Ankara’yı sarsan taciz vakası, geçen hafta perşembe günü Gaziosmanpaşa’da yaşandı. Gazete Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine kadar Almanya Büyükelçiliği’nde görevli diplomat R.’nin 15 yaşındaki kızı K., yabancı misyonların yoğunlukta olduğu bölgenin Kelebek ile Kırlangıç Sokak kesiminde saat 07.30 sularında okula gitmek üzere servis beklemeye başladı. Bu sırada otobüs durağına gelen bir erkek, K.’nın yanına yaklaştı ve bir şeyler söyledi. Bu durumdan rahatsız olan genç kız, şahsın yanından çabuk uzaklaştı ve başka bir noktada servisi beklemeye başladı. Ancak değişken şahıs, her tarafta yanında gitgide artarak genç kızı taciz etti. K.’nın tepkisi üzerine, kişi koşarak durum yerinden uzaklaştı.

‘Elle taciz etti, kaçtı’

Olaydan birkaç dakika sonradan gelen servisine binen genç kız, yaşadıklarını serviste görevli kadına anlattı. Bunun üzerine servis geri döndü, görevli bayan şüphelinin peşinden koştu ve yakalamaya çalıştı.

Güvenilmez, durum yerinden uzaklaşarak izini kaybettirdi. Mektep yönetimi, durumu genç kızın babası R.’ye bildirdi. Polise dışarı giden R., tacizciden şikâyetçi oldu. R., karakolda alınan ifadesinde olayı anlatarak, “Kızımı taciz eden şahıstan şikâyetçiyim” dedi. Mağdur K. ise Çocuk İzleme Merkezi’nde alınan ifadesinde, “Servisi beklediğim sırada otobüs durağında yer alan kişi bana bir şeyler söyledi. Anlamadığımı söyledim. daha sonra servis geldiğinde arkamdan yanaşarak beni elle taciz etti. daha sonra yanımdan kaçtı” diye konuştu.

Soruşturma başlatan polis, durum yerine yakın MOBESE görüntülerini inceledi. Taciz olayının saniye saniye MOBESE tarafından kaydedildiği görüldü. Tacizcinin, Hollanda Büyükelçiliği rezidansında güvenlik görevlisi olan Onur Ö. olduğu saptandı. Bunun üstüne polis, kararsız Onur Ö.’yü Ankara Yenimahalle’de yer alan evinde gözaltına aldı. Onur Ö., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının gerisinde Ankara Adliyesi’ne götürüldü. Nöbetçi savcı göre sorgulanan değişken, “çocuğun cinsel istismarı” suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi sulh cinayet hâkimliği’ne sevk edildi. Onur Ö.’nün, “çocuğun cinsel istismarı” suçundan tutuklanmasına karar verdi. Onur Ö., tutuklanarak Sincan Cezaevi’ne gönderildi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.