AÖL sınav yerleri: 2017 AÖL sınav giriş belgesi açıklandı

0
361
AÖL sınav yerleri: 2017 AÖL sınav giriş belgesi açıklandı
AÖL sınav yerleri: 2017 AÖL sınav giriş belgesi açıklandı
2017 AÖL sınav yerleri giriş belgesi MEB tarafından Açık Öğretim Lisesi sitesinde yayımlandı. Meb, belgeyi alamayanlar için AÖL sınav giriş belgesi net üzerinden görünmüyorsa, Milli Eğitim Bakanlığı belgeyi alabilmek için iletişim adresini paylaştı. Sınavlar ne zaman başlıyor, sorular ne zaman yayınlanacak, sınavda 4 yanlış bir doğruyu götürüyor mu ve sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte sınava girecekler sorular ve cevaplar…

Milli

SON GÜNE BIRAKMAYIN

MEB’in üstünde durduğu önemi uyarı ise, belgeyi son günlere bırakmama konusu. Yoğunluk olmasından ötürü sitede yaşanacak olumsuz bir durumda bakanlık sorumlu olmayacaktır.

Öğrenci sınava, giriş belgesi ile fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesiyle gelmesi mecburidir. Öğrenci kimlik kartında mecburiyet yoktur ama MEB getirilmesinde yarar vardır açıklaması yaptı.

4 YANLIŞ BİR DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU?

Öğrenci gireceği sınavlarda toplam 20 soruyu çözmesi gerekir. Her sorunun 5 puan değeri vardır. Toplam 60 puandan 45 puan alan öğrenci başarılı olacaktır (20 sorudan en az 9 soruyu doğru bilen sınavı başarıyla geçecektir) Sınavda yanlış cevap, doğru cevabı etkilemeyecektir.

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.