Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun bozkurt işaretini değerlendirdi

0
436
Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun bozkurt işaretini değerlendirdi
Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun bozkurt işaretini değerlendirdi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret etti ve ayrılırken CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü sırasında dün bozkurt işareti yapmasını değerlendirerek, “Bozkurt işareti samimiyse başımızın başımın üstünde yeri var, yok ülkücü camiayı kandıracağını zannediyorsa kendi kanıyor farkında değil” dedi. Bahçeli, darbe girişimi davalarına ilişkin de “fazla uzatılmamalıdır” mesajı verdi.

Ramazan Bayramı’nın, bayramın tüm değerlerinin tahrip edildiği, birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi, saygı ve ortak değerlerin sarsıldığı bir süreçten sonra gerçekleştiğini ifade eden Bahçeli, şöyle devam etti:

“15 Temmuz katliam ve ihanet günüdür. O günden bugüne 346 gün geçmiştir. 21 gün sonra 15 Temmuz darbe teşebbüsünün birinci yılı anılacaktır. Böyle bir süreç çok yönüyle değerlendirilmelidir. 346 gün içerisinde ne olmuştur? Darbenin bütün tesirleri kaldırılmış mıdır?

‘Yürürken düşünmesini tavsiye ederim’

CHP Genel Başkanı

‘MHP ikilemli bir parti değildir’

Gazetecilerin, Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü sırasında bozkurt işareti yaptığını hatırlatmaları üzerine Bahçeli, “Bozkurt işareti samimiyse başımın üstünde yeri var. Yok ülkücü camiayı kandıracağını zannediyorsa, kendi kanıyor farkında değil” dedi.

Bahçeli, “Meclis iç tüzüğü ile ilgili AK Parti’den size gelen bir teklif söz konusu, o teklife bir yanıt verilecek mi?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Şu an MHP’nin Başkanlık Divanı konu üzerinde durmuştur. Bayram sonrası perşembe günü Merkez Yönetim Kurulu’nda tekrar görüşülecektir. Anayasa değişikliğine cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin gelişinde, görüşü ve katkısı olan bir siyasi hareket olarak bu yapılanmanın bütün unsurlarıyla toplum ve devlet hayatına uygulanmasında gerekli olan değişikliklerde MHP vardır ve önerileriyle de daha sağlıklı bir yapılanmaya gayret gösterecektir. MHP dün Anayasa değişirken ‘evet’ deyip, iç tüzük ve ona benzer uyum yasalarına ‘hayır’ diyecek ikilemli bir parti değildir.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuşturCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.