Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak: Türkiye yan gelip yatma yeri değil

0
550
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak: Türkiye yan gelip yatma yeri değil
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak: Türkiye yan gelip yatma yeri değil
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, yardım alanların istihdama yönlendirileceğini ve bu kişilerin önerilen işi iki kez reddedebileceğini söyleyerek, “”Üçüncü teklifte de ‘Ben bu işte çalışmam’ dediği taktirde bütün sosyal yardımları kesilecek. Türkiye yan gelip yatma yeri değildir. Türkiye, çalışma yeridir, üretme yeridir” dedi.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın, geleneksel hale getirdiği iftar ve ödül töreninin 15’incisi Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak,

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ‘Sosyal Yardımlar Yönetmeliği’nde ciddi bir değişikliğe gittiğini kaydeden Veysi Kaynak, şöyle devam etti:

‘Sosyal yardım şartları değişti’

“Sosyal yardım almanın şartları yeniden belirlendi. Bu şartlar içerisinde eğer çalışma çağındaysa, eğer işgörebilir haldeyse ve sosyal yardım alıyorsa, İŞKUR’a kaydolacak, yine İŞKUR’a kayıtlı istihdam için talepte bulunan işverenin orada bir iş teklif edilecek. Sınırları çizildi. Aynı ilçe merkezinde ya da büyükşehir içerisindeyse iki vasıtayla ulaşabileceği mesafelere bir iş teklif edilecek. ‘Ben bu işi beğenmiyorum’ olabilir, ikincisi ‘O da bana uygun değil’ olabilir. Üçüncü teklifte de ‘Ben bu işte çalışmam’ dediği taktirde bütün sosyal yardımları kesilecek. Türkiye yan gelip yatma yeri değildir. Türkiye, çalışma, üretme yeridir. Çünkü Türkiye sadece 786 bin kilometrekareyle değil, dünyanın bütün mazlum coğrafyalarıyla, bütün mağdurlarıyla bir büyük yükün altındadır.”

Ünal’dan Kılıçdaroğlu eleştirisi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise, FETÖ ile mücadele ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘adalet yürüyüşü’nü eleştirdi. 2012’ye kadar FETÖ’nün sivil toplum örgütü görünümünde bir yapı olduğunu ve 2013’te terör örgütü olarak gördüklerinde ise mücadeleye başladıklarını kaydeden Ünal, şöyle konuştu:

Kim bunlara kalkan oldu?

“Peki biz bunların üstüne gitmeye başladığımız da kim bunlara kalkan oldu? Bugün yürüyüş yapan CHP, bunlara kalkan oldu. Bunlarla ilgili hukuki işlem yapmak istediğimizde, CHP milletvekilleri adeta bunların avukatlığını üstlendi. Hatırlayın 17 Mayıs günü Kemal Kılıçdaroğlu, Eren Erdem, Enis Berberoğlu Zaman Gazetesi’ni ziyaret ettiler. 2 gün sonra 19 Mayıs günü Kemal Kılıçdaroğlu ‘Ben MİT TIR’ları ile ilgili görüntüleri gördüm’ dedi. 2 gün sonra da Cumhuriyet Gazetesi’nde MİT TIR’larıyla ilgili sözde görüntüler, bugün yurt dışında Türkiye düşmanlarının pohpohlamasıyla yaşayan, kendi ülkesine ihaneti özgürlük ve insanlık sayan bir gazeteci bunu haber yaptı.”

Konuşmaların ardından Veysi Kaynak ve Mahir Ünal tarafından işadamlarına ödülleri verildi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.