Başbakan Yıldırım: FETÖ’cülerin alkışladığı yürüyüşle milletin işi olmaz

0
549
Başbakan Yıldırım: FETÖ'cülerin alkışladığı yürüyüşle milletin işi olmaz
Başbakan Yıldırım: FETÖ'cülerin alkışladığı yürüyüşle milletin işi olmaz
Erzincan’da konuşan Başbakan Binali Yıldırım Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Millet darbecilere darbe vurdu diyen Yıldırım, ” Şimdi hesabını veriyorlar. Bazıları da maalesef onlara sahip çıkıyor, onlar için yürüyor. Yürürüz, gece demeden gündüz demeden yürürüz. Millet yürür, biz de beraber yürürüz. FETÖ’cülerin, bölücülerin ayakta alkışladığı yürüyüşlerde bu milletin işi olmaz” diye konuştu.

Başbakan

Türkiye’nin her tarafından, dünyanın neresinde olursa olsun vatandaşlarla bir araya gelmekten gurur duyduğunu belirten Yıldırım, Erzincan’ın göz bebeği Refahiyeli olmakla da ayrıca iftihar ettiğini söyledi.

‘Bu millet birlik, gelecek, bayrak, istikbal ve istiklal için yürür’

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünün yaklaştığına dikkati çeken Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her şeyi inceden inceye hesap ettiler. Onlara göre artık darbe mutlaka olacaktı. Hiçbir engel onların önüne çıkamayacaktı ama onların hesap edemediği bir şey vardı. Milleti hesap edemediler. Tankların önüne çıkan, bombalara siper olan aziz Türk milletinin asil evlatlarını hesap edemediler. O gece halkın gücü, tankın gücünü yenmişti. Millet darbecilere darbe vurmuştu. Şimdi hesabını veriyorlar. Bazıları da maalesef onlara sahip çıkıyor, onlar için yürüyor. Yürürüz, gece demeden gündüz demeden yürürüz. Millet yürür, biz de beraber yürürüz. FETÖ’cülerin, bölücülerin ayakta alkışladığı yürüyüşlerde bu milletin işi olmaz. Bu millet birlik, gelecek, bayrak, istikbal ve istiklal için yürür.”

Terörle amansız mücadele

Başbakan Yıldırım, güvenlik güçlerinin memleketin her köşesinde hangi mağarada, hangi terörist varsa çıkarıp hesabını gördüğünü, amansız bir mücadele verdiğini dile getirdi.

Ülke topraklarında tek bir terör olayı kalmayıncaya kadar bu mücadeleye devam edeceklerini vurgulayan Yıldırım, “Daha dün Kemah’ta güvenlik güçlerimiz 4 haini etkisiz hale getirdiler. Memleketimizin, milletimizin huzuru için hayatını hiçe sayan, şehit olan, gazi olan bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize hayırlı güzel ömürler diliyorum.” dedi.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.