BBP’den Kılıçdaroğlu’na ‘yürüyüşü bırak’ çağrısı

0
455
BBP'den Kılıçdaroğlu'na 'yürüyüşü bırak' çağrısı
BBP'den Kılıçdaroğlu'na 'yürüyüşü bırak' çağrısı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çağrıda bulundu. ‘Bayramı sevdikleriniz ve ailenizle kutlayın’ dedi.

Haftalık düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, yasalar ve hukuk içerisinde toplumdaki herkesin ve herkesimin gösteri, yürüyüş ve eylem yapma hakkı olduğunu ifade etti.

“Çözümün adresi meclistir”

Demokrasilerde çözümün adresi meclis olduğunu ifade eden Destici, “Çözümün adresi meclistir. Türkiye Büyük Millet Meclisi seçilmişler eliyle yasaların çıkartıldığı, denetimlerin yapıldığı yerdir. Bu hususa en çok dikkat etmesi gereken parti ana muhalefet partisi olmalıdır” dedi.

Destici, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Milletin iradesi ile seçilmiştir. Sayın cumhurbaşkanı 2014 yılında milletin oyuyla seçilmiştir. 16 Nisan referandum da sandık milletin önüne konmuş ve millet tercihini ‘evet’ yönünde yapmıştır. Milletin tercihi ile yeni sistem değişikliğine gidilmiştir. Bütün bunlar ortadayken, biz bunları birlikte yaşamamışken ne demek bütün dünyaya seslenerek ‘Türkiye dikta rejim ile yönetiliyor’ şikâyetinde bulunmak kabul edilebilir şeyler değildir” dedi.

“Tamamen siyasi bir yürüyüştür”

CHP’nin yaptığı yürüyüş adalet ve hak arama yürüyüşü olmadığını söyleyen Destici, “Tamamen siyasi bir yürüyüştür. Bu yürüyüş öncesinde Sayın Kılıçdaroğlu, ‘hayır’ diyen bütün partileri ve grupları ziyaret etti. Amaç ve gaye bu ‘hayır’ bloğunu bir arada tutmaktır. Bunu 2019 yılına taşıma sürecidir. Bu yürüyüş bu ziyaretlerin devamıdır. Sayın Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşüne ziyaret ettiği hayırcı gruplarında destek verdiğini görüyoruz. Bizim teklifimiz ayrışmaya, kamplaşmaya değil birleşmeye, uzlaşmaya ve kardeşliğe ihtiyaç vardır. Ana muhalefet partisi ve lideri birleşme uzlaşma sürecine katkı vermelidir. Farklı provokasyonlara meydan vermeden başka çevrelerinde içeride ve dışarıda istismar etmesine fırsat vermeden artık bu yürüyüşün sonlandırılması gerekmektedir. Önümüz bayramdır. Bu bayramı ülkemiz hep birlikte yaşamalıdır. Sayın Kılıçdaroğlu, yürüyüşü bırakıp bayramı ailesiyle, sevdikleriyle ve milletimizle birlikte huzur, barış ve kardeşlik içinde geçirmelidir” diye konuştu.

“Taburcu edilmeleri en çok sevindirici nokta”

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’ndaki gıda zehirlenmesi şüphesiyle ilgili konuşan Destici, “Ben buradan bir kere daha mehmetçiklerimize geçmiş olsun diliyorum. Bütün askerlerimizin tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edilmeleri en çok sevindirici noktadır” dedi.

İslam aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik eden Destici, sözlerini şöyle tamamladı:

“Mübarek bir ay içerisindeyiz. Bu ay içerisinde bulunan ve bin aydan daha hayırlı olduğunu inandığımız ve Peygamber Efendimiz’in bize bu müjdeyi verdiği Kadir Gecesi’ni de inşallah hep birlikte Türk ve İslam coğrafyası olarak huzur, barış ve kardeşçe idrak edip yaşayacağız. Rabbim bu gecenin mağfiretinden, bereketinden ve rahmetinden istifade edenlerden eylesin. Bütün Müslüman kardeşlerimin Tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum.”

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.