Bilal Erdoğan: ‘Dünyada çok adaletsizlikler var’

0
398
Bilal Erdoğan: 'Dünyada çok adaletsizlikler var'
Bilal Erdoğan: 'Dünyada çok adaletsizlikler var'
TÜGVA Yaz Okulları kapanış programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu ve TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, ”Suriyeliler bizim kardeşimiz. Bununla ilgili bizi yanlış yönlendirmeye çalışanlar oluyor” dedi.

 Cumhurbaşkanı

“Suriyeliler bizim kardeşimiz, bununla ilgili bizi yanlış yönlendirmeye çalışanlar oluyor”

Programda ayrıca Çizimlerle 40 Hadis

“Dünyada çok adaletsizlikler var”

Yaptığı konuşmasında öğrencilere seslenen TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, ”Arkadaşlar, hem iyi hem eğlenceli vakit geçirin diye TÜGVA’daki ağabeyleriniz size destek veriyor. İnsan yaradılışın en büyük mucizesidir. Dünyaya geldiğiniz zaman tertemiz ve günahsız dünyaya geliyorsunuz. Daha sonra insan yalanla tanışıyor. Bu yüzden sadece Allah’a kul olmak gerekiyor ve peygamber efendimizin yaşadığı gibi yaşamak ve örnek almamız gerekiyor.Hayatımızı onun hayatı ışığında Kur’an-ı Kerim doğrultusunda yaşamamız gerekiyor.Bizim Allah’a ihtiyacımız var bu yüzden ona layık olmalıyız.böyle yaşarsak mutlu oluruz. Dünyada çok adaletsizlikler var. Bizim ecdadımız neredir bir haksızlık varsa orada ona müdahale ederdi. Keyfi yaşayan insanlar olamayız kulluk için yaratıldık ve layık olmalıyız” diye konuştu.

“TÜGVA’nın bu yatırımını çok doğru buluyorum”

Programa ev sahipliği yapıyor olmanın mutluluk verici olduğunu belirten Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, ”Gerçekten böyle bir tabloyu görmek bizi heyecanlandırıyor. Bizler sizinle özgüvenimizi yineliyoruz. Bunun ilk kıvılcımını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan attı. Diniyle, kültürüyle buluşmak isteyen gençler üzerinden aşılamak oldu. Bunlar duble yollar ve benzeri yatırımlar ardından gene yapılırdı ancak bize seccademizi tesbihimizi gizlememiz öğretildi. Şimdi artık özgüven içinde buluşuyoruz. TÜGVA’nın bu yatırımını çok doğru buluyorum. İnşallah bu hareket büyüyecek ve Türkiye’de özlemiş olduğumuz çocuklarımıza insanımıza kavuşacağız. Tüm yöneticilerimizi böyle kutlu bir işi yürüttükleri için teşekkür ediyorum. Bunun Küçükçekmece ve İstanbul’umuza faydalı olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.