Bitlis’te operasyon: 16 gözaltı

0
464
Bitlis'te operasyon: 16 gözaltı
Bitlis'te operasyon: 16 gözaltı
Bitlis’in Tatvan İlçesi Çavuşlar ve Anadere bölgesi arasında terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan operasyonda, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilirken, örgüt mensuplarına yardım ve yataklık yaptıkları belirtilen 16 şüpheli gözaltına alındı.

Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Tatvan İlçesi Çavuşlar ve Anadere bölgesi arasında terör örgütü PKK’ya yönelik 20 Haziran’da Şehit Piyade Sözleşmeli Er Muhammed Bozarslan -30 operasyonun başlatıldı. Tatvan 10’uncu Komando Tugay Komutanlığı ve Bitlis İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından devam eden operasyonlar kapsamında, Anadere köyü kırsalında arama yapıldı.

Yapılan aramalarda 1 kalaşnikof tüfek, 5 kalaşnikof şarjörü, 219 kalaşnikof mermisi, 3 antitank roketatar mühimmatı, 4 roketatar sevk fişeği, 1 antipersonel roketatar mühimmatı, 20 savunma tipi el bombası, 8 basma düzenekli EYP, 1 elektrikli fünye, 6 metre infilaklı fitil, 2 el telsizi,  200 metre kablo, örgütsel dökümanlar ele geçirilirken, 16 şüpheli de gözaltına alındı.

 

 

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.