”Bodrum’a diyerek, bodrum katına getirdiler”

0
405
''Bodrum'a diyerek, bodrum katına getirdiler''
''Bodrum'a diyerek, bodrum katına getirdiler''
Şişli’de 3’ü çocuk 5 kişilik İranlı aile, kendilerini “Bodrum’a tura götüreceğiz” diye kandırarak silah zoruyla 3 gün rehin tutan kişilerin elinden yangın çıkararak kurtuldu. İranlı baba, “Bizi kaçıranlar bize ‘biz tur şirketiyiz sizi Bodrum’a götüreceğiz’ dediler. Onun yerine de buradaki bodruma getirdiler” dedi.

Şişli’de 3’ü

Üç gün öncede İstanbul’a geldiklerini anlatan baba, “Önce biz Aksaray’da bir otelde kalıyorduk. Bizi kaçıranlar bize ‘Biz tur şirketiyiz sizi Bodrum’a götüreceğiz’ dediler. Onun yerine de buradaki bodruma getirdiler.” diye konuştu.

Şüphelilerin kendilerini silah zoruyla Şişli’de bulunan bir eve getirdiklerini ifade eden baba, şöyle devam etti:

”Bize silah tuttular, zorla kaçırdılar. Ben biraz Türkçe biliyordum. Onların konuşmalarını dinledim, bizi öldürmek istediler. Ben daha sonra evde bulunan giysilerle yangın çıkardım. Yanan şeyleri kapının önüne koydum ve diğer taraftan kaçtım. Çocuklarımı da kapının üstünden boşluğa attım. Bizi kaçıranlar bizim telefonumuzu, eşimin küpeleri, takıları ve 7 bin dolarımızı aldılar. Ben onları tanıyabileceğim, polise gidip şikayet edeceğim diye bizi bırakmadılar. Bizi öldüreceklerdi. Bizi kaçıranların ne şerefleri ne de insaniyetleri var. Paralarımızı aldınız, çocuklarımdan ne istediniz.”

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuştur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.