Bu pilotla uçmak cesaret ister

0
396
Bu pilotla uçmak cesaret ister
Bu pilotla uçmak cesaret ister
Fethiye’de 9 yıldır yamaç paraşütü pilotluğu yapan 31 yaşındaki Hikmet Feridun Keleş, gökyüzünde tatilcilere korku ve adrenalin dolu anlar yaşatıyor. Keleş’in paraşüt kamerasına kaydettiği çığlıklar, korku filmlerini aratmıyor.

2009 yılında tatil için geldiği Fethiye’de yamaç paraşütüyle tanıştığını ve daha sonra eğitim alarak pilotluğa başladığını belirten Keleş, uçmanın tutku haline geldiğini söyledi.

Korku ve heyecan isteyen tatilcilerin kendisini özel olarak aradığını anlatan Keleş, “Görüntülere korkulu anlar yansıyor. Ancak uçuşumuzun tamamı böyle değil. Kalkış sırasında ‘akrobasi ve adrenalin ister misiniz?’ diye soruyorum. Onaylayan yolcularımızla bu hareketleri yapıyoruz. Bundan şikayet eden hiç yolcum olmadı. Ancak bazen mide bulantısı oluyor. Bu anlarda hareketi hemen kesiyorum ve her şey normale dönüyor” dedi.

Akrobatik hareketler sırasında yolcuları ile birlikte heyecanlandığını sözlerine ekleyen Keleş, “Güvenliği öne plana alarak uçuyoruz. Benimle uçmak isteyen tatilcilerimizi bekliyorum” diye konuştu.

sizlere www.sinophaber.com.tr farkıyla sunulmuşturCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.